Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.03.2020, 07:00

Filmové štúdiá pozastavili výrobu nových filmov. Produkciu ruší aj Netflix či Apple

Súčasná situácia bude mať značný vplyv na zábavný priemysel a môže na roky zmeniť jeho ekonomický model.

Tom Hanks & Rita Wilson
Zdroj: Instagram / Tom Hanks

Spoločnosť Warner Bros zastavila nakrúcanie životopisného filmu o Elvisovi Presleym. Podľa časopisu Variety sa tak rozhodla, keď sa ukázalo, že herec Tom Hanks aj s manželkou sa nakazili koronavírosom.

Hanks vo filme hrá Presleyho manažéra Toma Parkera. Hanks bol s manželkou a producentkou Ritou Wilson na natáčaní v Austrálii a odtiaľ oznámili, že sa obaja nakazili koronavírusom.

Kvôli ďalšiemu šíreniu koronavírusu prerušili výrobu ďalšie filmové aj televíznej produkcie. Variety píše, že súčasná situácia bude mať značný vplyv na kultúru a že to môže na roky zmeniť zábavný priemysel i jeho ekonomický model.

Produkciu prerušil aj Netflix či Apple

Služba Netflix v piatok informovala, že preruší všetky svoje produkcie v Spojených štátoch a Kanade. Zastavenie výroby svojich filmov oznámila aj služba firmy Apple.

Televízna skupina Warner Bros prerušila práce na 70 seriáloch a pilotných filmoch. Podobne produkciu na dočasnú dobu prerušilo televízne štúdio Disney. Ovplyvní to napríklad prácu na jeho filmoch The Little Mermaid (Malá morská víla) alebo sci-fi snímke Ulička nočných môr.

​Štúdio oznámilo, že sa síce v jeho produkčných tímoch neobjavil prípad nákazy novým koronavírusom, ale že s ohľadom na záujmy zamestnancov aj účinkujúcich sa rozhodlo produkciu pozastaviť. Malá morská víla sa mala budúci týždeň začať točiť v Londýne.

Film The Last Duel (Posledný súboj) režiséra Ridleyho Scotta s Mattom Damonom sa začal natáčať vo februári v Írsku. Štúdio Disney však oznámilo, že sa produkcia vzhľadom na dopravné obmedzenia v Európe a v záujme bezpečia všetkých spolupracovníkov prerušuje. Či to ovplyvní uvedenie filmu do kín, ktoré je plánované na december, zatiaľ nie je jasné.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.