Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.03.2020, 12:33

Netflix znižuje kvalitu videa. Vyžiadala si to Európska únia

Internetová televízia odhaduje, že sa tak zníži dátová prevádzka v krajinách EÚ približne o 25 percent.

Netflix znižuje kvalitu videa. Vyžiadala si to Európska únia
Zdroj: Netflix

Americká platená internetová televízia Netflix akceptuje požiadavku Európskej komisie a na celom území únie zníži kvalitu videa. Odľahčí tak zaťaženie na infraštruktúru.

Opatrenie, ktoré si vyžiadal komisár EÚ Thierry Breton, má pomôcť zabezpečiť dostupnosť stabilného pripojenia na internet všetkým Európanom.

„Netflix sa rozhodol, že na 30 dní začne znižovať bitrate videí naprieč všetkými našimi streamami v Európe,“ priblížil generálny riaditeľ spoločnosti Reed Hastings pre portál Business Insider.

Netflix odhaduje, že sa tak zníži dátová prevádzka v krajinách EÚ približne o 25 percent. Presné detaily a rozsah dopadov na kvalitu videa spoločnosť neoznámila.

Business Insider vysvetlil, že video na Netflixe v štandardnom rozlíšení spotrebuje 1 GB za hodinu. Je to však lepšie ako streamovanie v HD, vtedy je spotreba 3 GB dát za hodinu.

Európska únia požiadala Netflix o tento krok z dôvodu hrozby COVID-19. Európania zostávajú doma a tak internet využívajú intenzívnejšie na prácu z domu alebo trávenie voľného času.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.