Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.03.2020, 13:40

Spustili interaktívnu mapu údajov o koronavíruse na Slovensku

Národné centrum zdravotníckych informácií chce zvýšiť prehľadnosť a transparentnosť údajov o koronavíruse.

Spustili interaktívnu mapu údajov o koronavíruse na Slovensku
Zdroj: Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI)

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spustilo interaktívnu mapu aktuálne spracovaných laboratórnych údajov o novom koronavíruse s prehľadom o počte pozitívnych vzoriek podľa miest, pohlavia a dátumu.

Všetky informácie sú súčasťou webovej aplikácie. Jej cieľom je podľa NCZI zvýšiť prehľadnosť a transparentnosť relevantných údajov o novom koronavíruse, ktorý spôsobuje infekčné ochorenie COVID-19.

Novinkou je tiež projekt od Mareka Gogoľa, Andreja Thurza a Juraja Karoviča, ktorý vznikol pod pod záštitou dekanky Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine Andrei Čalkovskej a dekana Lekárskej fakulty UK v Bratislave Juraja Šteňa.

Ich aplikácia Zostaň zdravý umožňuje ľuďom, aby sa lepšie chránili pred šíriacim sa koronavírusom. Používateľov upozorní, že sa priblížili k pacientovi s pozitívnym testom na vzdialenosť 50 metrov a tým ich aj podporuje v dodržiavaní karantény.

Viac o aplikácii sa dozviete v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.