Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.03.2020, 08:25

Dianie z regiónov mapujeme v televízii i rozhlase, odpovedá RTVS na list SK8

RTVS reaguje na otvorený list predsedu Združenia samosprávnych krajov (SK8) Jozefa Viskupiča.

Dianie z regiónov mapujeme v televízii i rozhlase, odpovedá RTVS na list SK8
Zdroj: RTVS

Príspevky z regiónov tvoria viac ako polovicu obsahu hlavných televíznych spravodajských relácií Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). V priemere dva až tri príspevky z diania v regiónoch obsahuje aj Rádiožurnál Rádia Slovensko. Regiónom sa venujú taktiež rádiá Regina Západ, Stred a Východ.

Vyplýva to zo stanoviska RTVS k otvorenému listu predsedu Združenia samosprávnych krajov (SK8) Jozefa Viskupiča, ktorý zaslal generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi.

Predseda SK8 Viskupič v otvorenom liste vyzval riaditeľa RTVS, aby zabezpečil dôsledné dodržiavanie verejnoprávnosti ako základu existencie RTVS prostredníctvom pravidelného informovania verejnosti o dianí vo všetkých krajoch.

"Ako predseda SK 8 chcem vyjadriť zásadnú požiadavku na zmenu spôsobu, akým RTVS zabezpečuje informovanie o dianí v našich krajoch. Rozhodnutia o preventívnych opatreniach na školách, v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach či kultúrnych inštitúciách sa neprijímajú len v Bratislave, ale aj v Hriňovej, Martine či Dunajskej Strede," uviedol predseda SK8.

Ako ďalej doplnil, hlavne v ťažkých časoch, ktoré momentálne žijeme je dôležité, aby ľudia boli informovaní o dianí vo všetkých regiónoch.

​RTVS zdôrazňuje, že napriek súčasnej náročnej situácii, ktorá si vyžiadala rozdelenie spravodajského tímu do menších zmenných skupín, pripravuje oveľa väčší objem spravodajského vysielania v rámci služby verejnosti.

Každý pracovný deň vysiela televízna časť sedem a počas víkendov štyri spravodajské relácie vrátane večerného špeciálu. Venuje sa v nich prevažne pandémii nového koronavírusu a jej vplyvom "na všetky oblasti života na celom Slovensku".

Viac ako polovicu obsahu tvoria podľa Rusnákovej príspevky regionálnych redaktorov. "Zvyšné príspevky o boji s novým koronavírusom zo zasadnutí krízového štábu a vlády SR majú zásadný dosah na všetkých občanov Slovenska," doplnila.

Regióny majú podľa RTVS zastúpenie aj v Rádiožurnále Rádia Slovensko, ale aj prioritný priestor v spravodajstve rádií Regina Západ, Stred a Východ. "Zároveň rádiá Regina denne prinášajú konkrétne ľudské príbehy spolupatričnosti, pomoci a solidarity zo všetkých regiónov a vo vysielaní upozorňujú na podvodníkov, ktorí zneužívajú súčasnú situáciu. Rozhlasové reportáže sa zameriavajú aj na seniorov a ich osvetu," argumentuje RTVS. Hovorkyňa dodáva, že na vysielanie Reginy dostávajú množstvo pozitívnych ohlasov.

Téme nového koronavírusu a opatreniam samospráv sa v pracovné dni naživo na Dvojke venuje podľa Rusnákovej i magazín Regina, ktorý pripravujú štúdiá RTVS v Banskej Bystrici a Košiciach. "Problematike boli od jeho vypuknutia v podstatnej miere venované všetky vysielania magazínu," poznamenala hovorkyňa. Pozvaných bolo podľa nej množstvo hostí a odborníkov z rôznych oblastí.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.