Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.03.2020, 16:55

RTVS rozšíri vysielanie Školského klubu. Bude trvať hodinu a pol

Prinesie aktivity aj pre žiakov 2. stupňa.

RTVS rozšíri vysielanie Školského klubu. Bude trvať hodinu a pol
Zdroj: RTVS

Školy zostávajú pre koronavírus zatvorené až do odvolania. RTVS pre žiakov 1. stupňa vysiela na Dvojke od 18. marca 45-minútovú reláciu Školský klub. Od budúceho týždňa ju RTVS rozšíri časovo aj obsahovo.

Od pondelka 30. marca do 3. apríla bude mať Školský klub dvojnásobné trvanie a prinesie aktivity aj pre žiakov 2. stupňa. Dvojka bude reláciu vysielať od 9:15 do 10:45. Uvažuje sa o jeho pokračovaní až do Veľkej noci.

Školský klub bude od pondelka rozdelený do troch blokov pre 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník a 5. až 7. ročník. Jeden vysielací týždeň je organizovaný ako jeden školský deň, každý deň je venovaný inému predmetu.

V pondelok bude o prírodovedných predmetoch, v utorok o informatike, v stredu o matematike, vo štvrtok sa bude venovať spoločenskovedným predmetom a v piatok sa zameria na slovenčinu a literatúru.

„RTVS sa pre pokračovanie Školského klubu rozhodla na základe výborných ohlasov a reakcií na sociálnych sieťach. Každý deň nám prichádza okolo 500 emailov od detí s ich vypracovanými úlohami, ktoré reagujú na výzvy z relácie,“ uviedol šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

​Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu Školskému klubu zabezpečuje vzdelávacia nezisková organizácia Indícia. Učitelia sú z viacerých základných škôl z rôznych slovenských miest.

Reláciou Školský klub bude naďalej sprevádzať jeden z moderátorov - Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu RTVS Smajlíkovci.

V štúdiu budú dvaja učitelia a k nim pribudne jeden metodik. „Ten najmä rodičom vysvetlí, na čo sa jednotlivé úlohy zameriavajú a aké zručnosti rozvíjajú. Veríme, že takéto vysvetlenie pomôže divákom lepšie pochopiť spôsob koncipovania úloh a dá im tipy, ako s deťmi doma pracovať. Našou snahou je dávať podnety na činnosti či už doma alebo aj pre učiteľov v on-line prostredí, ktoré väčšina škôl poskytuje pre svojich žiakov,“ priblížil Peter Halák, riaditeľ neziskovej organizácie Indícia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.