Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.03.2020, 08:00

Veľká noc v televíziách: Premiéry kinohitov a animovaných rozprávok

Televízie odvysielajú počas veľkonočných sviatkov viacero filmových kinohitov v televíznej premiére.

Veľká noc v televíziách: Premiéry kinohitov a animovaných rozprávok
Zdroj: archív Stratégií

Hoci aktuálna mimoriadna situácia a zastavenie výroby televíznych relácií poznačilo programovú štruktúru televízií, vysielanie počas veľkonočných sviatkov výraznejšie nezasiahne. Televízie prinesú premiéry viacerých kinohitov posledných rokov ako Wonder Woman, Tomb Rider, Ženy v behu alebo animované komédie Sherlock Gnomes či Zootropolis.

Veľký piatok (10. apríla)

Zdroj: YouTube

​Televízie odštartujú sviatočné vysielanie doobedňajším blokom rozprávok pre deti. Poobedie na Markíze bude patriť rodinným komédiám, ako napríklad americkému hranému filmu Medveď Yogi či českej komédii z roku 2015 Andílek na nervy. Televízia Joj odvysiela v premiére prvú časť trilógie Víchor o neskrotnom koňovi a animované rozprávky Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie a Leví kráľ.

​V hlavnom vysielacom čase odvysiela Markíza televíznu premiéru kinohitu z roku 2017 Wonder Woman, televízia Joj zase animovanú rozprávku Na vlásku doplnenú historickou drámou Most špiónov.

Večer na Jednotke bude patriť dvojdielnemu talianskeho životopisnému filmu o pápežovi Františkovi Volajte ma František. Dvojka uvedie premiéru rodinnej ságy Mediciovci III: Vznešený rod.

Biela sobota (11. apríla)

Ženy v behu
Zdroj: CinemArt SK

​Poobede uvedie Markíza romantickú komédiu Chlap na roztrhanie, televízia Joj prinesie druhú časť trilógie Víchor a v premiére českú kuchársku reality šou Rozpáľ to, šéfe!.

Hlavné večerné vysielanie bude patriť opäť filmovým premiéram. Televízia Markíza uvedie premiéru úspešnej českej komédie minulého roku Ženy v behu. Televízia Joj uvedie v premiére americký film z roku 2017 Veľký dar s Chrisom Evansom, nasledovať bude rovnako premiéra kanadského trileru Dámska jazda z roku 2017.

Jednotka RTVS uvedie v premiére slovenský film režiséra Ivana Pokorného Uzly a pomaračne nasledovaný romantickým filmom Love song s Keirou Knightley a Markom Ruffalom. Dvojka uvedie slovenský film Mariany Čengel Solčanskej Legenda o lietajúcom Cypriánovi.

Veľkonočná nedeľa (12. apríla)

Zdroj: Forum Film

​Markíza počas dňa zreprízuje filmy vysielané v predchádzajúcich dňoch, večer bude patriť ďalšiemu vydaniu speváckej šou SuperStar a po nej premiére dobrodružného filmu Maximum Ride z roku 2016.

Doobedie na obrazovke Joj bude patriť rovnako reprízam filmov, poobedie zase pravidelným magazínom Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie. Večer odvysiela telvízia Joj ďalšiu filmovú premiéru - triler Tomb Raider z roku 2018 s Aliciou Vikander v hlavnej úlohe.

Jednotka RTVS uvedie maďarsko-česko-slovenskú dobovú veselohru z roku 1958 Dáždnik svätého Petra a Dvojka premiéru triptychu SĽUK.

Veľkonočný pondelok (13. apríla)

Zdroj: Zootropolis

​Doobedie na Markíze bude rozprávkové, poobede televízia odvysiela Madagaskar 2: Útek do Afriky a Shrek 2, podvečer reprízu sobotňajšej komédie Ženy v behu. Večerné vysielanie bude patriť opäť filmovej premiére, tentokrát to bude akčná francúzska komédia Taxi 5.

Doobedie na obrazovke Joj bude patriť animovaným rozprávkam Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie, klasike Leví kráľ či Na vlásku. Poobede televízia uvedie záver trilógie Víchor a premiéru animovanej komédie Sherlock Gnomes. Večer doplní vysielanie ďalšia animovaná rozprávka, televízia uvedie v premiére úspešnú anomivanú komédiu z roku 2016 Zootropolis.

Jednotka RTVS odvysiela premiéru koncertu Mira Žbirku: 40 rokov na scéne. Dvojka uvedie slovenskú drámu Domáca opatera, hudobný dokument The Beatles – roky na turné a televíznu premiéru slovenskej road movie z roku 2018 Lada svetom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.