Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.04.2020, 07:00

Viber v spolupráci s WHO spúšťa chatbota

Cieľom je reagovať na fake news a nerelevantné informácie.

Viber v spolupráci s WHO spúšťa chatbota
Zdroj: Viber

Svetová zdravotnícká organizácia (WHO) a Rakuten Viber oznámili svoje partnerstvo s cieľom bojovať proti nepresným informáciám týkajúcim sa ochorenia COVID-19 a to s pomocou interaktívneho chatbota, ktorý je k dispozícii v mnohých jazykoch.

Cieľom chatbota je reagovať na fake news a nerelevantné informácie, ktoré sa o tomto ochorení rýchlo šíria.

Chatbot je k dispozícii všetkým, ktorí hľadajú presné informácie a to v angličtine, arabčine, ruštine a čoskoro bude k dispozícii v ďalších viac ako 20 jazykoch. Chatbot odpovedá na najčastejšie dotazy týkajúce se pandémie a poskytuje najnovšie dostupné informácie.

Zdroj: Viber

Sekcia Najnovšie správy je aktualizovaná v reálnom čase a uverejňuje informácie priamo z oficiálnych stránok WHO. Ďalšie hlavné sekcie sú "Ako sa ochrániť", "Použitie masky", "Odporúčania pre cestovanie" a interaktívne sekcie "Mýty", kde nájdete kvíz, ktorý overí vedomosti o víruse COVID-19.

"WHO sa snaží zabezpečiť prístup k spoľahlivým informáciám čo najväčšiemu počtu ľudí s pomocou digitálnych technológií. Informácie majú silu a môžu v tejto pandémii zachrániť ľudské životy," povedal generálny riaditeľ WHO Director-General Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Chatbot je zadarmo a k dispozícii pre všetkých používateľov Viber na celom svete, teda pre 1,1 miliardu osôb. Viber tiež uvádza špeciálny súbor samolepiek, ktorý je zameraný na podporu práce zdravotníkov, ktorí s vírusom bojujú a jeho cieľom je tiež šíriť motiváciu a pozitívny prístup v čase mnohých obmedzení. Každý, kto si samolepky stiahne má automaticky prístup do chatbota. Chatbot je k dispozícii tu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.