Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.04.2020, 12:45

Google a Twitter zrušili zákaz reklám na koronavírus

Platformy pôvodne zakázali reklamy preto, aby zabránili šíreniu dezinformácií.

Google a Twitter zrušili zákaz reklám na koronavírus
Zdroj: Searchengineland.com

Spoločnosti Google a Twitter sa rozhodli, že už nebudú zakazovať reklamy, ktoré obsahujú správy týkajúce sa pandémie koronavírus.

Technologické spoločnosti, z ktorých každá je závislá na príjmoch z reklamy, pôvodne zakázala takéto reklamy, pretože sa obávali šírenia dezinformácií a nerelevantných príspevkov na svojich platformách.

Twitter po novom umožní komunikovať aj zadávateľom, ktorí môžu publikovať svoje reakcie na pandémiu v platených tweetoch. Minulý mesiac vydal tiež usmernenia o tom, ako by mali značky počas krízy komunikovať.

Google zakázal reklamy súvisiace s koronavírusom po sťažnostiach politikov z USA, ktorí apelovali na platformu aj kvôli tweetom, ktoré uverejňoval americký prezident Donald Trump.

Hovorca spoločnosti Google uviedol: „ S vývojom situácie s Covid-19 upravujeme práva tak, aby sme zabezpečili informovanosť a ochranu používateľov a zároveň uprednostnili dôveryhodné informácie. Hľadáme tiež spôsoby, ako podporiť reklamy z nemocníc, od poskytovateľov zdravotníckych služieb, vládnych subjektov a mimovládnych organizácií.“

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.