Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.04.2020, 11:55

Ringier Axel Springer neplánuje prepúšťať, dočasne zníži mzdy

Prevádzkovateľa portálu aktuality.sk postihol výrazný výpadok príjmov.

Ringier Axel Springer neplánuje prepúšťať, dočasne zníži mzdy
Zdroj: Dreamstime

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK očakáva v najbližšom období výrazný výpadok príjmov spôsobený pandémiou koronavírusu. Pre jednotku slovenského internetu však aj v tomto náročnom období ostáva prioritou zachovanie všetkých pracovných pozícií a preto neplánuje prepúšťať. Z preventívnych dôvodov však pristúpi k dočasnému zníženiu miezd v celej spoločnosti.

Do portfólia vydavateľského domu patria portály aktuality.sk, azet.sk, bazar.sk, autobazar.sk, nehnutelnosti.sk, topreality.sk, reality.sk, autovia.sk, byty.sk, noveauto.sk či zlavy.sk. Spravodajský portál aktuality.sk prepísal v marci historické rekordy, keď prvýkrát prekročil trojmiliónovú hranicu reálnych používateľov. Na pozícii jednotky slovenského internetu zaznamenal nárast unikátnych návštevníkov o 9,9 percenta a ich počet dosiahol 3 059 969 RU.

“Aj keď prvé mesiace vyzerali finančne veľmi dobre, dopad koronavírusu na slovenskú ekonomiku takmer určite spôsobí našej firme výrazný výpadok príjmov. Naši zamestnanci sú pre nás to najdôležitejšie. Týmto krokom ochránime ich pracovné miesta v súčasnosti a verím, že sa vyhneme bolestivejším opatreniam v budúcnosti,” vysvetľuje Michal Maruška, COO Ringier Axel Springer SK.

Mzdy, sa po dohode so zamestnancami, znížia plošne v celej spoločnosti o 20%. Pre zamestnancov platí dočasné zníženie na 2,5 mesiaca od 15.4. do 30.6.2020. Pre manažment a portál Šport.sk, platí rovnaké opatrenie už od 1.4.2020.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.