Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.04.2020, 16:10

Koronakríza môže mať fatálny dopad na kiná. Majiteľ siete Cinema City rokuje s veriteľmi

Cinema City prevádzkuje multikiná v bratislavských nákupných centrách.

Koronakríza môže mať fatálny dopad na kiná. Majiteľ siete Cinema City rokuje s veriteľmi
Zdroj: Flickr

Britská spoločnosť Cineworld kvôli šíreniu koronavírusu uzavrela všetkých svojich 787 kín, ktoré prevádzkuje okrem Veľkej Británie s Spojených štátov v ďalších ôsmich krajinách, vrátane Slovenskej a Českej republiky, Maďarska či Poľska.
Firma dnes uviedla, že rokuje s veriteľmi o svojej finančnej situácii.

Cineworld je druhým najväčším prevázkovateľom kín na svete. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom divízie Cinema City, ktorá je prevádzkovateľom troch multikín v bratislavských nákupných centrách Aupark, Eurovea a Vivo.

Firma teraz okrem rokovaní s veriteľmi vedie rozhovory o minimalizácii dopadov uzavrení kín s prenajímateľmi, filmovými štúdiami a dodávateľmi. Pozastavila i výplatu štvrťročných dividiend, uviedla agentúra Reuters.

Najväčším trhom spoločnosti sú Spojené štáty, kde firma prevádzkuje 546 kín. Vo Veľkej Británii a Írsku je to 128 kín, v susednej Českej republike 13 a na Slovensku už spomenuté tri.

Spoločnosť Cineworld už minulý mesiac varovala, že by v prípade najhoršieho scenára vývoja koronakrízy nemusela byť schopná plniť svoje finančné záväzky. Tento scenár predpokladá, že kiná budú uzavrené až tri mesiace.

Firma oznámila, že v súčasnosti redukuje všetky výdavky, ktoré nie sú nevyhnutné. Upozornila, že jej vedúci pracovníci súhlasili s odkladom výplaty svojich miezd a odmien.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.