Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.04.2020, 09:15 Aktualizované dňa 20.04.2020 o 16:55

Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej? Na Markíze budú diskutovať členovia vlády a epidemiológovia

Televízia Markíza v utorok večer odvysiela veľkú debatu s hosťami, ktorí majú v rukách budúcnosť Slovenska.

Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej? Na Markíze budú diskutovať členovia vlády a epidemiológovia
Zdroj: Úrad vlády

Televízia Markíza pripravuje na utorok 21. apríla, špeciálny večerný program s názvom Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej? V relácii s moderátormi Zlaticou Švajdovou Puškárovou a Michalom Kovačičom prinesie publicistický súhrn doterajšieho diania, na ktorý nadviaže veľká debata s hosťami, ktorí majú v rukách budúcnosť Slovenska.

"Ocitli sme sa v akomsi polčase, kedy na jednej strane ľudia majú strach z nákazy, na druhej strane im dochádza dych a trpezlivosť, lebo stále viac riešia svoju ďalšiu existenciu. Inými slovami: V hre je naše zdravie, no zároveň ekonomika a sociálne dopady,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky televízie Markíza, ktorý je zároveň spoluautorom scenára programu a dodáva: „Naše spravodajstvo a publicistika je v tomto čase na čele diváckeho záujmu. Verím, že aj tento špeciálny večer prinesie toľko očakávané odpovede: Ako ďalej Slovensko?“

Do relácie dostal pozvanie premiér Igor Matovič, minister hospodárstva Richard Sulík, minister financií Eduard Heger, minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Aktualizácia: Do diskusie sa za zapojí aj ekonóm a bývalý minister financií Ivan Mikloš.

K prijatým opatreniam na zabránenie šíreni ochorenia Covid-19 sa vyjadria aj odborníci na epidemiológiu Andrea KalavskáVladimír Krčméry.

„Reláciu sme rozdelili do dvoch častí. Najprv to bude autentický pohľad späť, čo sa vlastne stalo, prečo to väčšina sveta podcenila, až zistila, že tu nejde o bežnú chrípku, ale o niečo ďaleko vážnejšie, čo naše generácie ešte nezažili. Napokon dostanú slovo tí, ktorí momentálne rozhodujú o našich životoch a osudoch,“ povedala dramaturgička a spoluautorka scenára Zuzana Štelbaská.

Redaktorka a režisérka programu Lenka Stanková sa respondentov pýtala aj na to, či sa situácia u nás ešte stále môže zvrtnúť talianskym či španielskym smerom, aké sú naše vyhliadky podľa najnovších analýz, akou cestou pôjdeme ďalej, a aké parametre musia byť splnené, aby sa život vrátil opäť do normálu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.