Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.04.2020, 13:25

Mimoriadny dokument a veľká debata o koronavíruse najsledovanejším programom utorkového večera

V oboch hlavných cieľových skupinách si v utorok najviac divákov pozrelo hlavné spravodajské relácie Markízy.

Mimoriadny dokument a veľká debata o koronavíruse najsledovanejším programom utorkového večera
Zdroj: TV Markíza

Špeciálny večer s názvom Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej? sa v utorok, 21. apríla 2020, stal na obrazovkách televízie Markíza v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším večerným programom so začiatkom po 20:30.

V obchodnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahla relácia sledovanosť 9 percent a trhový podiel 22,8 percenta. Programy ostatných televízií si v rovnakej cieľovej skupine pripísali výrazne nižší podiel. Šou Nikto nie je dokonalý zaznamenala na TV Joj trhový podiel 13,5 percenta a relácia Fakty a impulzy na Jednotke RTVS podiel na trhu 3,4 percenta.

Zdroj: TV Markíza

​Program moderovaný Zlaticou Švajdovou Puškárovou a Michalom Kovačičom, ktorý sa skladal z mimoriadneho dokumentu a veľkej debaty s hosťami, ktorí majú v rukách budúcnosť Slovenska, si nenechalo ujsť celkovo 473-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

V rámci relácie boli zverejnené aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry Focus o tom, či sú ľudia ochotní dodržiavať opatrenia v súvislosti s koronavírusom ešte ďalšie mesiace.

Zdroj: TV Markíza

​Najsledovanejšími programami na trhu sa v utorok v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné spravodajské relácie Počasie s podielom na trhu 30,1 percenta v cieľovej skupine 12-54 a Televízne noviny s podielom 32,5 percenta v tejto cieľovej skupine. Počasie sledovalo 605-tisíc a Televízne noviny 601-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.