Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.04.2020, 09:30

Facebook predstavil konkurenciu pre Zoom. Novinku Messenger Rooms

Spoločnosť sľubuje, že kapacita miestností bude čoskoro až 50 osôb bez časového limitu. 

Facebook predstavil konkurenciu pre Zoom. Novinku Messenger Rooms
Zdroj: Facebook blog

Spoločnosť Facebook spustila novú funkciu Messenger Rooms (Miestnosti) – skupinové videochaty, do ktorých sa môžu používatelia pridať a tráviť tak čas s priateľmi, rodinou a ďalšími komunitami, s ktorými zdieľajú svoje záujmy.

Vytvorte Miestnosť priamo na Messengeri alebo na Facebooku a pozvite kohokoľvek nech sa pripojí, aj keď nemá facebookový účet. Spoločnosť sľubuje, že kapacita miestností bude čoskoro až 50 osôb bez časového limitu. 

Miestnosti môžete založiť a zdieľať vo Vybraných príspevkoch, skupinách či udalostiach, takže pre všetkých je jednoduché sa pripojiť. Čoskoro bude pridaná aj možnosť vytvorenia Miestnosti zo správ na Instagrame či WhatsAppe.

Zdroj: Facebook

​Ak vaši priatelia alebo komunity vytvoria Miestnosti, ktoré sú vám otvorené, uvidíte ich na Facebooku a môžete si tak vybrať s kým budete tráviť čas a o čo sa budete zaujímať. Ak dostanete pozvánku do Miestnosti, môžete sa pripojiť rovno z telefónu alebo z počítača – nebude treba nič sťahovať.

Zdroj: Facebook

Okrem vizuálnych AR efektov v Messengeri, zavádza Facebook aj nové efekty založené na umelej inteligencii.

Predstavil tiež 360-stupňové pohlcujúce pozadie. K dispozícii je 14 nových kamerových filtrov, ktoré ponúkajú okolité osvetlenie pre rozjasnenie priestoru a vašej tváre. 

Pri vytváraní Miestností bolo pre spoločnosť Facebook prioritou súkromie a bezpečnosť, a to preto, aby sa používatelia mohli v pohodlí spojiť s priateľmi, rodinou a svojou komunitou. "Hovory nepočúvame a ani nesledujeme, navyše osoba, ktoré prostredníctvom Messengera alebo Facebooku vytvorila Miestnosť, ovláda nastavenie súkromia – a to aj vrátane toho, kto ju vidí a či je zamknutá či odomknutá," vysvetľuje spoločnosť na svojom blogu.

Zakladateľ Miestnosti v nej musí byť prítomný, aby hovor začal a môže z nej kedykoľvek kohokoľvek vylúčiť. Používatelia môžu nahlásiť názov Miestnosti alebo niekoho profil, ak sa domnievajú, že boli porušené Zásady komunity. "Je však dôležité, aby si uvedomili, že administrátori sociálnej siete nebudú schopní preveriť nič, čo sa v Miestnosti stalo – hovory totiž nie sú nijak nahrávané, monitorované ani odpočúvané," upozorňuje spoločnosť používateľov.  

Messenger Rooms bude v niekoľkých krajinách spustený už tento týždeň, v ostatných v priebehu niekoľkých ďalších týždňov. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.