Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.04.2020, 09:30

Trump zvažuje zmeny svojich vystúpení. Mal by prestať s každodennými dlhými tlačovými konferenciami

Dôvodom má byť, že popredné médiá o jeho výrokoch neinformujú pravdivo a dostáva "nepriateľské" otázky.

Trump zvažuje zmeny svojich vystúpení. Mal by prestať s každodennými dlhými tlačovými konferenciami
Zdroj: Reuters

Biely dom v sobotu podvečer, na rozdiel od mnohých predchádzajúcich dní, neorganizoval tlačovú konferenciu k vývoju okolo choroby Covid-19 a americké médiá informovali, že poradcovia prezidenta Donalda Trumpa chystajú zmenu v stratégii komunikácie s médiami.

Podľa informácií spravodajského webu Axios možno končí prax každodenných tlačových konferencií prezidenta k epidémii. Hlava štátu potom v sobotu na twitteri uviedla, že tieto vystúpenia pred novinármi "nestoja za čas a úsilie".

Axios so správou o ich možnom obmedzení prišiel už v piatok. S odvolaním sa na štyri zdroje oboznámené s internými diskusiami napísal, že hneď niekoľko prezidentových dôverníkov Trumpa pobádalo, aby s dlhými vystúpeniami pred televíznymi kamerami prestal. Priamej komunikácii s novinármi by údajne v najbližších dňoch mohol venovať výrazne menej času.

Agentúra AP potom informovala, že Trumpovi poradcovia pripravujú aj zmeny čo sa týka obsahu jeho vyjadrenia k médiám. To by sa potom viac zameriavalo na ekonomické dopady krízy vyvolanej šírením Covid-19, nie na jej príčinu.

"Nepriateľské" otázky

Americký prezident si zároveň na twitteri sťažoval, že na tlačových konferenciách dostáva samé "nepriateľské otázky" a že popredné médiá o jeho výrokoch neinformujú pravdivo. "Nestojí to za čas a úsilie," uviedol.

Toto vyhlásenie prišlo dva dni po tom, čo Trump na podvečernej tlačovej konferencii navrhoval, aby lekári skúšali vírus SARS-CoV-2 v ľudskom tele zahubiť injekciou dezinfekcie alebo silným ultrafialovým žiarením. Nasledovala vlna varovaní zo strany firiem, vládnych agentúr i popredných zdravotníckych profesionálov.

​Podľa portálu Axios v prezidentovom tíme debaty o zmene stratégie prebiehali už pred trochu bizarnými štvrtkovými výrokmi. "Jeden zdroj však uviedol, že po tomto incidente zrejme Trumpovi konečne došlo, že si takými tlačovými konferenciami nepomáha," uviedol spravodajský web.

V piatok bola tlačová konferencia Bieleho domu kratšie ako zvyčajne a prezident odmietol odpovedať na otázky novinárov. Sobota potom bola jedným z mála dní od začiatku zdravotníckej krízy v USA, kedy Trump pred novinárov nevystúpil vôbec.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.