Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.04.2020, 08:10

Hovorkyňa strany SaS nastúpila k Sulíkovi na ministerstvo hospodárstva

Katarína Svrčeková bola dlhoročnou hovorkyňou strany SaS.

Hovorkyňa strany SaS nastúpila k Sulíkovi na ministerstvo hospodárstva
Zdroj: Facebook Kataríny Svrčekovej

Dlhoročná spolupracovníčka Richarda Sulíka a hovorkyňa strany SaS Katarína Svrčeková sa presunula so svojím šéfom na ministerstvo hospodárstva, kde pôsobí rovnako na pozícii hovorkyne.

Na pozícii vystriedala Maroša Stana, ktorý pôsobil od roku 2016 ako hovorca bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu a predtým od roku 2012 ako hovorca ministerstva životného prostredia tiež pod vedením Žigu.

Svrčeková nastúpila na post hovorkyne liberálov 1. decembra 2013. Predtým pôsobila v Ozbrojených silách Slovenskej republiky vo Vojenskej spravodajskej službe. Na poste hovorkyne SaS pôsobila päť rokov až do roku 2018, kedy ju odvolala Republiková strana strany po tom, ako v nej získala väčšinu skupina okolo Ľubomíra Galka. Svrčeková sa následne stala súčasťou osobného tímu Richarda Sulíka a jeho osobnou hovorkyňou. V roku 2019 sa po odchode poslancov zoskupených okolo Galka vrátila na post hovorkyne strany.

Ako hovorkyňa SaS získala v roku 2015 ocenenie Hovorkyňa roka v kategórii Samospráva a neziskový sektor.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.