Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.04.2020, 18:00

Žitňanskej hovorca sa vracia na ministerstvo spravodlivosti

Peter Bubla odchádza z tímu primátora Bratislavy Matúša Valla.

Žitňanskej hovorca sa vracia na ministerstvo spravodlivosti
Zdroj: archív

Hovorca hlavného mesta SR Peter Bubla sa od 1. mája vracia na ministerstvo spravodlivosti, ktoré vedie Mária Kolíková (Za ľudí). Nastupuje na pozíciu poradcu pre komunikáciu.

Bubla uviedol, že rezort spravodlivosti pozná a je mu blízky.

„Bolo to moje prvé „hovorcovské“ pôsobisko v roku 2010 a neskôr aj v roku 2016 za ministrovania Lucie Žitňanskej. Na ministerstve som vždy spolupracoval aj s pani Máriou Kolíkovou, ktorá bola v tých časoch štátnou tajomníčkou. Súčasnú pani ministerku Máriu Kolíkovú poznám, je to pre mňa veľký profesionál s jasnou predstavou a podrobne zadefinovaným programom v tom, čo aj ako chce urobiť pre zmenu v justícii. Zároveň to vnímam ako obrovskú výzvu, ku ktorej pristupujem s veľkým rešpektom, pretože justícia je, obzvlášť v súčasnosti, veľmi náročný rezort, pod drobnohľadom verejnosti, s veľkými očakávaniami,“ vyjadril sa pre Stratégie Peter Bubla.

Bubla pôsobil ako hovorca hlavného mesta SR Bratislavy od februára minulého roka. Predtým pracoval v Kancelárii verejného ochrancu práv. Ako sám spomenul, bol dlhoročným hovorcom ministerstva spravodlivosti za čias Lucie Žitňanskej.

 V minulosti robil redaktora Slovenskej televízie, bol hovorcom Národného centra zdravotníckych informácií aj Ministerstva zdravotníctva SR v čase, keď bol ministrom Viliam Čislák.

Na pozícii hovorcu Bratislavy vystrieda Bublu Katarína Jánošíková, ktorá pracuje na investigatívnej relácii Cez Čiaru, ktorú spustila Nadácia Zastavme korupciu a je redaktorkou Investigatívneho centra Jána Kuciaka. 

Jánošíková pracovala ako redaktorka spravodajstva v RTVS, odkiaľ po nástupe Jaroslava Rezníka v roku 2018 odišla.

Zdroj: Facebook Kataríny Jánošíkovej

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.