Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.05.2020, 11:00

Trumpova nová hovorkyňa na prvej tlačovke novinárom sľúbila, že nebude klamať

Nová hovorkyňa považuje za svoju misiu priblížiť novinárom spôsob uvažovania Donalda Trumpa.

Trumpova nová hovorkyňa na prvej tlačovke novinárom sľúbila, že nebude klamať
Zdroj: The White House

Nová hovorkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnany na svojej prvej tlačovej konferencii novinárom sľúbila, že im nebude klamať. Išlo o udalosť, ktorú americké i zahraničné médiá pozorne sledovali, pretože jej predchodkyňa Stephanie Grisham, ktorá na poste skončila na začiatku apríla, za deväť mesiacov vo funkcii nezvolala jediný brífing s priestorom na otázky novinárov.

"Nikdy vám nebudem klamať," vyhlásila McEnany. "Máte moje slovo," dodala.

Novinárom povedala, že za svoju misiu považuje priblížiť im spôsob uvažovania súčasného šéfa Bieleho domu, "... aby o tomto prezidentovi vznikalo férové ​​a presné spravodajstvo a aby Američania dostávali férové ​​a presné informácie".

Agentúra AP uviedla, že informácie o prvej tlačovej konferencii prezidentskej hovorkyne by za minulých vlád nikoho nezaujali, ale za súčasnej situácie, kedy sa Trump považuje za najlepšieho tlačového tajomníka a stratéga, išlo o zaujímavú novinku.

Že sa niečo chystá, naznačila štvrtková odpoveď McEnany na otázku, či čoskoro tiež predstúpi k rečníckemu pultu. "Nikdy nehovor nikdy," odpovedala. O niečo neskôr potom Biely dom oznámil, že dnes popoludní (večer 20:00 SELČ) McEnany organizuje tlačovú konferenciu.

Na pozícii hovorcu prezidenta Trumpa je McEnany štvrtou v poradí. Ako prvý za Trumpa v Bielom dome hovoril Sean Spicer, ktorého vystriedala Sarah Sanders.

Stephanie Grisham, ktorú médiá označovali za neviditeľnú, príležitostne poskytovala rozhovory na prezidentom obľúbenej spravodajskej stanici Fox News a namiesto priameho kontaktu s novinármi na pôde Bieleho domu uprednostňovala nahrávanie debát v štúdiách. Teraz pôsobí ako hovorkyňa americkej prvej dámy Melanie Trumpovej, pre ktorú pracovala už skôr.

McEnany pred príchodom do Bieleho domu pôsobila na pozícii tlačovej hovorkyne vo volebnom tíme Trumpa, ktorý sa o prezidentský post uchádza znovu v novembrových voľbách.

Agentúra DPA pripomína, že od začiatku krízy vyvolanej koronavírusom zvoláva tlačové konferencie takmer každodenne sám Trump, niekedy trvajú aj viac ako dve hodiny. Podľa amerických médií ho jeho poradcovia pred týmito výstupmi pred novinármi odrádzali, pretože poškodzujú jeho imidž. To sa stalo napríklad minulý týždeň, keď Trump na tlačovej konferencii prišiel s otázkou, či by nebolo možné ľuďom nakazeným koronavírusom vstrekovať injekciou dezinfekciu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.