Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.05.2020, 18:45

Organizátori Pohody pripravili symbolický Koncert pre Martinu a Jána

Koncert si budú môcť diváci pozrieť v nedeľu v live streame na facebooku festivalu Pohoda.

Organizátori Pohody pripravili symbolický Koncert pre Martinu a Jána
Zdroj: archív

Organizátori festivalu Pohoda pripravujú na nedeľu 3. mája symbolickú edíciu Koncertu pre Martinu a Jána. Neverejný koncert si budú môcť diváci pozrieť v live streame na facebookových stránkach festivalu, jeho mediálnych partnerov a tiež na profile festivalu Konvergencie.

Na kopci nad ihriskom v Gregorovciach zahrajú od 18:00 Dalibor Kocian alias Stroon a violončelista Jozef Lupták. Zaznejú diela Fyziopsychológia zvierat pre vibrafón od Stroona, Threnos Johna Travenera, Židovská modlitba od Ernesta Blocha a Pieseň bez slov od Jozefa Luptáka.

"Hlavným posolstvom koncertu je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Slobodné umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncert v deň ich plánovanej svadby má v sebe symboliku stretnutia – v ten deň sa mali ich prostredníctvom spojiť dve rodiny, veríme, že podujatie a odkaz Martiny a Jána spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine," povedal o plánovanom koncerte riaditeľ festivalu Pohoda Michal Kaščák.

"Súčasťou akcie bude aj inštalácia Sme v tom spolu, ktorú bude realizovať Michal Kačmár. Napriek všetkým obmedzeniam si chceme pripomenúť dvoch mladých ľudí, ktorých osud zmenil našu krajinu," priblížil PR manažér festivalu Pohoda Anton Repka podujatie, ktoré bude moderovať Valér Ondrej.

Počas koncertu sa prihovoria aj rodičia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Koncert je neverejný. "Osobne sa, prosím, tentoraz do Gregoroviec nevyberte a pozrite si ho na niektorom z facebookových profilov," avizuje organizátor akcie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.