Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.05.2020, 08:35

Banksy ďakuje zdravotníkom. Obraz s figúrkou "supersestry" sa objavil v britskej nemocnici

"Vďaka za všetko, čo robíte," odkázal Banksy zamestnancom nemocnice.

Banksy ďakuje zdravotníkom. Obraz s figúrkou "supersestry" sa objavil v britskej nemocnici
Zdroj: Instagram / Banksy

Britský umelec vystupujúci pod menom Banksy svojím posledným dielom vyjadril vďaku zdravotníkom starajúcim sa o pacientov nakazených koronavírusom.

V blízkosti pohotovosti Všeobecnej nemocnice v anglickom Southamptone sa objavil obraz, na ktorom sa malý kľačiaci chlapec hrá s figúrkou predstavujúcou zdravotnú sestru s rúškom na tvári.

Obraz je čiernobiely a jediným farebným prvkom je červený kríž na rovnošate na hrudi zdravotníčky, ktorá má ruku zdvihnutú podobne ako komiksový Superman. Z odpadkového koša vedľa chlapca vykukujú postavičky Spidermana a Batmana.

View this post on Instagram

. . Game Changer

A post shared by Banksy (@banksy) on

Podľa britskej BBC nechal Banksy v nemocnici pre tamojších zamestnancov odkaz, na ktorom stojí: "Vďaka za všetko, čo robíte. Dúfam, že (obraz) toto miesto trochu rozjasní, aj keď je len čiernobiely."

Šéfka nemocnice Paula Head povedala, že všetci si obraz budú vážiť, pretože im prinesie chvíle, kedy sa v rušnom živote budú môcť zastaviť, premýšľať a vychutnať si pohľad na neho. "Bezpochyby pôjde o obrovskú morálnu vzpruhu pre každého, kto v našej nemocnici pracuje, aj kto sa v nej lieči," dodala. Aj v tomto zdravotníckom zariadení zomreli členovia personálu v dôsledku nákazy koronavírusom. Išlo o jednu z detských sestier a nemocničného vrátnika.

Dielo veľké jeden meter štvorcový zostane v nemocnici do jesene, potom sa vydraží v rámci aukcie na podporu britského zdravotníckeho systému (NHS).

Banksyho identita zostáva stále záhadou. Vie sa o ňom len to, že pochádza z Bristolu a koncom 90. rokov minulého storočia prišiel do Londýna. Meno si urobil svojimi často sociálno kritickými aj kontroverznými dielami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.