Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.05.2020, 18:00

HBO pripravuje tretiu sériu seriálu Geniálna priateľka

Vzniká na motívy tretej knihy s podtitulom Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú.

HBO pripravuje tretiu sériu seriálu Geniálna priateľka
Zdroj: HBO

HBO a RAI pripravujú tretiu sériu dramatického seriálu Geniálna priateľka podľa tretej časti Neapolskej ságy Eleny Ferrante. Uvedenie spoločne oznamujú Francesca Orsi, EVP HBO Programming a Eleonora Andreatta, RAI head of Drama.

Osemdielna druhá séria nazvaná Geniálna priateľka: Príbeh nového priezviska, ktorá bola natočená podľa rovnomenného bestselleru Eleny Ferrante, mala premiéru v pondelok 16. marca.

Tretia séria práve vzniká na motívy tretej knihy s podtitulom Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú. Je v produkcii The Apartment, Wildside a Fandango (Lorenzo Miele a Mario Gianani za Fremantle 's The Apartment a Wildside a Domenico Procacci za Fandango).

"Uvádzať v život úchvatné dielo Eleny Ferrante je pre nás radosťou i výsadou," hovorí Francesca Orsi. "Skutočnosť, že príbeh Eleny a Lily milujú diváci aj kritici, je pre nás veľmi uspokojivá. Ďakujeme celému tímu vedenému Saveriom Costanzom za úžasnú prácu, ktorú odviedli na druhej sérii. Už teraz sa nemôžeme dočkať ďalšej kapitoly života priateľstva Eleny a Lily."

Geniálna priateľka je príbehom Eleny Greco a jej najväčšej životnej priateľky Raffaelly Cerullo, ktorú vždy nazývala Lilou. Zoznámili sa spolu na základnej škole v roku 1950. Príbeh sa odohráva v nebezpečnom a zároveň fascinujúcom meste Neapol, pokrýva viac ako šesťdesiat rokov a postupne odhaľuje tajomstvo Lily, ktorá sa Elene stáva nielen najlepšou priateľkou, ale aj najhorším nepriateľom.

​V hlavných úlohách sa predstavujú Margherita Mazzucco a Gaia Girace. Táto séria ďalej sleduje životnú cestu Eleny a Lily do dospelosti, kedy zažívajú romanické vzplanutia, zlomené srdcia, úspechy i zradu.

Seriál režíruje Saverio Costanzo. Autormi námetu a scenára sú Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci a Saverio Costanzo.

Vanity Fair hodnotí druhú sériu ako "pohlcujúcu", ​​"návykovú", ale aj ako "závažné dielo potvrdzujúce prestíž televíznej tvorby”. Rolling Stone ju nazýva "majstrovským dielom", či ako "úžasnú a napínavú", zatiaľ čo IndieWire komentuje: "len ťažko pomyslieť na niečo viac pozoruhodného v súčasnej televízii".

"Po úspechu v Taliansku aj pred medzinárodným publikom pokračuje adaptácia Geniálnej priateľky do seriálovej podoby, a to už treťou sériou. Naše ambície vytvoriť komplexný príbeh a predstaviť zvyšku sveta silu talianskej imaginácie sú stále sebavedomejšie,"uvádza Eleonora Andreatta. 

​Lorenzo Miele, CEO, Fremantle 's The Apartment, dodáva: "Podarilo sa nám prelomiť geografické i jazykové bariéry, prostredníctvom minulosti dokážeme prehovoriť k súčasnosti, navyše univerzálne zrozumiteľnou rečou. Presne to pre nás boli najväčšie výzvy, keď sme pripravovali prvú sériu Geniálnej priateľky. Odvahu nám dodávala predovšetkým dokonalosť románov Eleny Ferrante a talentovaný Saverio Costanzo."

Domenico Procacci, CEO Fandango, uvádza: “Geniálna priateľka pokračuje vo svojej ceste. Je radosťou a cťou pracovať na niečom tak kvalitnom, vytvárať seriál, ktorý má úspech u tak početného publika." 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.