Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.05.2020, 12:19

U Matoviča už pracujú na súťaži na vládne noviny. Vyslúžili si kritiku aj v koaličných radoch

Zámer vydávať noviny zaradila vláda do svojho programového vyhlásenia.

U Matoviča už pracujú na súťaži na vládne noviny. Vyslúžili si kritiku aj v koaličných radoch
Zdroj: TASR

Úrad vlády momentálne pracuje na spustení obstarávania a súťaže na tlač a distribúciu informačných novín. Povedal to vedúci úradu vlády Július Jakab. Prvé číslo novín má podľa neho vyjsť po ukončení tejto súťaže a uzatvorení zmlúv. Jakab verí, že súťaž sa podarí spustiť do konca mája.

Zámer vydávať noviny zaradila vláda do svojho programového vyhlásenia. Kabinet sa v ňom zaväzuje zabezpečiť pravidelné informovanie občanov prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností. Obsahovať majú odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev.

Názov novín podľa Jakaba ešte neurčili. Prostriedky na ich tlač a distribúciu pôjdu z rozpočtu úradu vlády. O tom, kto bude tlač a distribúciu novín zabezpečovať, sa má rozhodnúť v transparentnej súťaži.

Vydávanie vládnych novín kritizovali okrem opozície aj viacerí koaliční poslanci. Počas diskusie o vládnom programe apeloval poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí) na vládu, aby upustila od ambície vydávať vládne noviny.

Poslanec Ondrej Dostál (SaS) v pléne skonštatoval, že za nápadom nevidí zlý úmysel, nemyslí si však, že tento spôsob zvyšovania informovanosti verejnosti je dobrý.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.