Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.05.2020, 18:05

Televízia Joj obnovuje výrobu seriálov. Začne nakrúcať Nový život a novinku Ultimátum


Televízia Joj obnovuje výrobu seriálov. Začne nakrúcať Nový život a novinku Ultimátum
Zdroj: TV JOJ

Nakrúcanie seriálov, filmov či rôznych zábavných šou sa pred dvomi mesiacmi s prijatím epidemiologických opatrení zastavilo. Priaznivý vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku postupne obnovuje fungovanie ekonomiky na Slovensku. Po otvorení ďalších prevádzok a poskytovateľov služieb sa môže obnoviť aj výroba v audiovizálnom priemysle.

Minulý týždeň oslovili zástupcovia audiovizuálneho priemyslu a profesijné združenia Úrad verejného zdravotníctva so žiadosťou o udelenie výnimky z povinného používania rúšok pre hercov pri nakrúcaní. Hlavný hygienik im vyhovel a v pondelok 11. mája udelil umelcom výnimku. Televízie a ďalší producenti a tvorcovia tak môžu obnoviť pri dodržaní prísnych hygienických opatrení svoju seriálovú či filmovú výrobu.

Obnovenie výroby už avizovala RTVS. Od júna a v letných mesiacoch bude nakrúcať Záhady tela, Milujem Slovensko a ďalšie relácie, predbežne má v pláne tiež prvú klapku novej vianočnej rozprávky O liečivej vode.

Seriálovú produkciu obnovuje aj televízia Joj. "Od júna, po obmedzenej príprave niektorých relácií, začneme s postupnou obnovou nakrúcania televíznych seriálov a magazínov," informoval na svojom facebookovom profile generálny riaditeľ televízie Joj Marcel Grega.

V polovici budúceho mesiaca televízia spúšťa nakrúcanie druhej série Nového života. Tohtoročná seriálová novinka už má za sebou štyridsať dielov prvej série, ďalších štyridsať častí začne televízia nakrúcať v prísnych hygienických podmienkach. Ako prvé pripravuje obrazy s čo najmenším počtom hercov.

Zdroj: TV JOJ

Rukojemnícka dráma

​Druhou novinkou, na ktorej začína televízia pracovať v koprodukcii s Českou televíziou, je osemdielna miniséria Ultimátum, ktorú začala pripravovať pod pracovným názvom Osem hodín. "Prípravu unikátneho rukojemníckeho trileru koprodukovaného s Českou televíziou zastavila pandémia uprostred nakrúcania a stihli sme absolvovať len prvé natáčacie dni. Seriál so skvelým obsadením, v ktorom sa viacerí herci predstavia v úplne nových polohách, zachytí súčasný trend kvalitných krátkych televíznych projektov blízkych filmovej tvorbe," uviedol Grega.

Miniséria sa odohráva v rovine fikcie, inšpirovaná je však niekoľkými skutočnými udalosťami a procesmi v silových zložkách či vrcholovej politike. Dejová línia bude mať presah aj do okolitých štátov V4 a vzťahov medzi krajinami. V hlavnej úlohe sa predstaví Ján Koleník (na titulnej foto), významné roly si zahrajú aj Roman Luknár, Diana Mórová alebo Peter Kočiš.

Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

​Televízia Joj postupne prinesie na svoje obrazovky aj ďalšie seriály: detektívku Bodka či historický seriál Uhorčík, očakávanými je najmä výpravný historický seriál Slovania režiséra Petra Bebjaka. V zálohe má tiež výpravnú šou Zlatá maska, ktorá mala byť ťažiskovým projektom jarnej sezóny.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.