Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.05.2020, 16:26

Spotify kúpilo exkluzívne práva na najpopulárnejší podcast

Jeho názov je Joe Rogan Experience.

Spotify kúpilo exkluzívne práva na najpopulárnejší podcast
Zdroj: Youtube

Joe Rogan Experience, jeden z najpopulárnejších podcastov na svete, bude možné počúvať exkluzívne na platforme Spotify. Podľa dostupných informácií stála Spotify dohoda 100 miliónov dolárov, napísal The Wall Street Journal.

Spotify oznámilo akvizíciu včera s tým, že všetok obsah vrátane Roganových videopodcastov, bude ponúkať exkluzívne na základe viacročnej licenčnej dohody.

Roganov kanál na YouTube ostane aktívny, ale nebude na ňom uverejnená celá epizóda – pre pokračovanie sa fanúšikovia presunú na Spotify. Minulý rok Rogan uviedol, že jeho show dosiahla asi 190 miliónov stiahnutí mesačne.

Talkshow Joe Rogan Experience patrí dlhodobo k najvyhľadávanejším podcastom ako na Spotify, tak na akejkoľvek ďalšej podcastovej platforme. Od svojho spustenia v roku 2009 sa Joe Roganovi podarilo vybudovať jednu z najvernejších fanúšikovských základní na svete.

Americký herec, moderátor, stand-up komik a aktivista Rogan vniesol do programu skúsenosti zo všetkých svojich profesií a spoločne s rozmanitými hosťami sa púšťa do širokého tematického záberu - od neurológia, cez šport či komédie, až po zdravie, nákazlivé choroby a neustále sa meniacu kultúru, to všetko podávané so zmesou zvedavosti a humoru.

Podcast, čo je výraz, ktorý vznikol zo spojenia slov iPod (prehrávač digitálnej hudby od firmy Apple), a zo slova broadcast (vysielanie), je pravidelný audio alebo videofilm na špecifickú tému, ktorý je možné počúvať kedykoľvek a kdekoľvek. Zvukové záznamy alebo videozáznamy autor podcastu umiestňuje na internet vo forme súborov, ktorý si môže používateľ buď priamo prehrať, alebo stiahnuť do prehrávača a pustiť, až na naň bude mať čas.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.