Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.05.2020, 08:55

Štartuje HBO Max. Je drahšia ako Netflix alebo Disney+, lákadlom sú najmä Priatelia

Nová streamovacia služba ponúkne viac než desať tisíc hodín video obsahu od Warner Bros a HBO.

Štartuje HBO Max. Je drahšia ako Netflix alebo Disney+, lákadlom sú najmä Priatelia
Zdroj: HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

K posledne menovanému pri tejto príležitosti vznikol aj špeciálne nový diel. Jeho služby ale budú drahšie ako konkurenčné Disney+ alebo Netflix.

HBO Max prichádza na trh v čase, keď je značný dopyt po nových filmoch a seriáloch, pretože kvôli koronakríze viac ľudí zostáva doma. Zároveň sa ale kvôli opatreniam proti pandémii znižujú príjmy potenciálnych zákazníkov novej služby.

Spoločnosť ponúkne viac než desať tisíc hodín video obsahu z dielne štúdia Warner Bros a televízie HBO. Budú medzi nimi aj relácie pre deti, ako napríklad Sesame Street, alebo novú zábavnú reláciu The Not Too Late Show with Elmo, vytvorenú pre HBO Max na jeho základe.

Chýbať nebude ani vlastná súťaž Legendary alebo nová karanténna kuchárska relácia s americkou herečkou a speváčkou Selenou Gomez.

Spoločnosť Walt Disney si za streamovaciu službu Disney+ mesačne účtuje 6,99 dolára a podľa posledných zverejnených údajov má okolo 50 miliónov predplatiteľov. Konkurenčný Netflix, ktorý mal v prvom štvrťroku takmer 183 miliónov platiacich zákazníkov, za svoju streamovaciu službu mesačne požaduje 12,99 dolára. Za HBO Max záujemca zaplatí 15 dolárov za mesiac. Na Slovensku zatiaľ služba nie je dostupná. 

HBO Max bude od stredy 27. mája k dispozícii aj zákazníkom televízneho kanála YouTube, ktorý patrí spoločnosti Google.

Vo videu služba vysvetľuje, aký je rozdiel medzi HBO Go, HBO Now a HBO Max.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.