Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.05.2020, 09:45

Aká bude jeseň na Markíze? Televízia avizuje Sestričky, Oteckov či Farmu

Viaceré relácie sa budú nakrúcať postupne počas leta.

Aká bude jeseň na Markíze? Televízia avizuje Sestričky, Oteckov či Farmu
Zdroj: TV Markíza / Oteckovia

Epidémia koronavírusu zastavila v televíziách výrobu seriálov. Opatrenia na ochranu zdravia priniesli zásah do vysielania. Z obrazoviek sa postupne vytratili premiérové relácie a vo vysielaní ich nahradili reprízy.

S postupným uvoľňovaním opatrení televízie opäť obnovujú svoju produkciu a začínajú pripravovať formáty do jesennej programovej štruktúry. Hlavný hygienik udelil umelcom výnimku pri nakrúcaní a televízie tak môžu pri dodržaní prísnych hygienických opatrení opäť nakrúcať.

Viaceré relácie sa budú nakrúcať počas leta, no ich jesenný štart je naďalej podmienený vývojom situácie v krajine v súvislosti s koronakrízou. Predpokladom sú priaznivé podmienky z pohľadu bezpečnosti pri nakrúcaní.

Televízia Markíza dokončuje prípravy v štúdiách a natáčacích lokalitách, kde bude zahájená výroba jednotlivých programov. Presné dátumy zatiaľ neuvádza, ale výroby sa budú spúšťať postupne počas leta.

„Ak sa všetky podmienky splnia, tak budeme môcť v jesennej sezóne potvrdiť návrat reality šou Farma, tretej série úspešného seriálu Sestričky, Extrémne premeny, Oteckov a zrejme aj Hornú Dolnú," hovorí Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu.

Zdroj: TV Markíza / Horná Dolná

​V jesennej televíznej sezóne zatiaľ Markíza nepotvrdila návrat tohtoročných seriálových noviniek Červené pásky a Pán profesor, ktoré po vypuknutí koronakrízy stiahla z obrazoviek.

Produkciu obnovujú aj ostatné televízie. Televízia Joj začína v polovici budúceho mesiaca nakrúcať druhú sériu Nového života a novú osemdielnu drámu Ultimátum, ktorú pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou.

Obnovenie výroby avizovala tiež RTVS. Od júna a v letných mesiacoch bude nakrúcať Záhady tela, Milujem Slovensko a ďalšie relácie, predbežne má v pláne aj prvú klapku novej vianočnej rozprávky O liečivej vode.

Do začiatku prázdnin televízie nepočítajú s nasadením premiérových zábavných programov alebo seriálov. Programové plány pre letnú sezónu zatiaľ nie sú uzatvorené.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.