Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.05.2020, 15:00

Víkendové politické diskusie: Turbulencia v Smere, otváranie škôl a štátna pomoc firmám

Hosťami nedeľných diskusií budú Krajniak, Pellegrini, Gröhling aj Kollár.

Víkendové politické diskusie: Turbulencia v Smere, otváranie škôl a štátna pomoc firmám
Zdroj: archív Stratégií

V štúdiu relácie Na telo televízie Markíza sa v nedeľu stretnú minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a podpredseda Smeru Peter Pellegrini.

Moderátor Michal Kovačič sa oboch hostí bude pýtať na štátnu pomoc ľuďom aj podnikom, ktorá je v posledných týždňoch vystavená kritike predovšetkým z opozičných lavíc.

Hovoriť budú aj o turbulentnom vývoji v Smere po tom, čo traja podpredsedovia strany - Peter Pellegrini, Richard Raši a Peter Žiga, spolu s členkou predsedníctva Denisou Sakovou, vyzvali Roberta Fica na odchod z predsedníckeho kresla.

Na telo opäť ponúkne aj exkluzívny prieskum. Prvýkrát odprezentuje, ako by vyzerali preferencie politických zoskupení v prípade vzniku novej strany už spomínaného Petra Pellegriniho.

Hosťami Sobotných dialógov v Rádiu Slovensko budú budú minister zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) a podpredseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Peter Kmec (Smer-SD).

Témami relácie bude uvoľňovanie opatrení na hraniciach a ich otváranie, a tiež pomoc a spolupatričnosť v rámci EÚ.

V televíznej relácii O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka RTVS v nedeľa na obed, budú minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a podpredseda parlamentného výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Ľubomír Petrák (Smer-SD). Do časti relácie sa zapojí aj predsedníčka Združenia základných škôl Slovenska Alena Petáková.

Moderátor Marek Makara so svojimi hosťami preberie otváranie materských a základných škôl od 1. júna a režim ich fungovania.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), podpredseda Smeru Peter Žiga, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a predseda perlamentného výboru pre európske záležitosti Tomáš Valášek (Za ľudí).

Moderátor Norbert Dolinský bude s politikmi diskutovať o potrebe núdzového stavu a povinnej karantény, otváraní ekonomiky, efektivite štátnej pomoci a tiež o balíku pomoci EK na obnovenie hospodárstva.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.