Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.06.2020, 19:00

10 najlepších seriálov tohto roka, ktoré sa oplatí sledovať

Pozrite si novinky tohto roka z ponuky HBO Go a Netflixu, ktoré majú najvyššie hodnotenia.

10 najlepších seriálov tohto roka, ktoré sa oplatí sledovať
Zdroj: Netflix / The Last Dance

V tomto roku pribudlo do ponuky Netflixu a HBO Go viacero seriálových noviniek. Vybrali sme z nich desať tých, ktoré majú najvyššie hodnotenia na ČSFD, IMDb a Rotten Tomatoes.

Posledné predstavenie (The Last Dance)

ČSFD: 98 %, 2. najlepší seriál
IMDb: 9,3/10
Rotten Tomatoes: 97 %

Najnovšia dokumentárna séria o basketbalistovi Michaelovi Jordanovi je mimoriadne úspešným produkčným projektom Netflixu. Jeden z najúspešnejších športovcov v desaťdielnom seriáli otvorene rozpráva o svojom živote a kariére, o osobných úspechoch aj pádoch. Obsahuje aj doposiaľ nepublikované zábery z jeho poslednej sezóny v NBA. Okrem Michaela Jordana sa v seriáli objavia aj Dennis Rodman, Carmen Electra alebo Barack Obama.

Zdroj: Netflix

​Kalifát (Caliphate)

ČSFD: 92 %
IMDb: 8,2/10

Seriál z produkcie Netflixu sa začína príbehom mladej Švédky, ktorá žije v Sýrii so svojím manželom a dcérkou. Rozčarovaná životom v Sýrii sa chystá vrátiť do Švédska. Blížiaci sa útok bojovníkov ISIS na Švédsko ju dostane do ťakej situácie a spojí s odvážnou študentkou a ambicióznou policajtkou.

Zdroj: Netflix / Caliphate

​Bludné kruhy (I Know This Much Is True)

ČSFD: 89 %
IMDb: 7,7/10

Šesťdielny dramatický seriál z produkcie HBO inšpiroval populárny román Wallyho Lamba z roku 1998. Adaptoval a režíroval ho Derek Cianfrance. Jednovaječné dvojčatá Dominick a Thomas Birdseyoví (oboch hrá Mark Ruffalo) sú protagonistami rodinnej ságy, ktorá sleduje ich paralelné životy na pozadí veľkého príbehu o zrade, obetovaní a odpustení v Spojených štátoch 20. storočia. Seriál ukazuje bratov v rôznych fázach života a začína v ich súčasnosti, kedy sú v strednom veku.

Zdroj: HBO / Bludné kruhy

​Zem za noci (Night on Earth)

ČSFD: 88 %
IMDb: 8,2/10
Rotten Tomatoes: 83 %

Britský prírodopisný seriál vďaka použitiu moderných technológií zachytil, čo sa deje v prírode pod rúškom noci. Šesť epizód seriálu má názvy: Mesačná pláň, Mrazivé noci, Noci v džungli, Temné moria, Mestá, ktoré nespia a Od súmraku do úsvitu.

Zdroj: Netfix / ​Night on Earth

Nula nula nula (ZeroZeroZero)

ČSFD: 84 %
IMDb: 8,2/10
Rotten Tomatoes: 87 %

Taliansky seriál Nula nula nula odhaluje temné tajomstvá svetového obchodu s kokaínom, od jeho výroby až po dodanie na miesta konečnej spotreby. Zložitý, dôkladne prepracovaný systém sa vyznačuje nielen násilím a krutosťou, ale tiež vysokou odbornosťou a predstavivosťou. Od džungle až po mrakodrapy, od Mexika po Paríž, vo svete obývanom zločincami a biznismenmi, zúfalými ľuďmi i miliardármi, je všetko prepojené neviditeľnou a magickou lajnou kokaínu.

Zdroj: HBO / ZeroZeroZero

​Neortodoxní (Unorthodox)

ČSFD: 83 %
IMDb: 8,1/10
Rotten Tomatoes: 95 %

Nemecko-americký dramatický seriál z produkcie Netflixu je inšpirovaný autobiografiou Deborah Feldman z roku 2012. Mladá chasidská Židovka Esty žije v dohodnutom manželstve v ultraorodoxnej komunite vo Williamsburgu v Brooklyne v New Yorku.

Z nešťastného manželstva utečie do Berlína, kde žije jej odcudzaná matka. Snaží sa objavovať život mimo svojej komunity a odmietať všetky presvedčenia, s ktorými vyrastala. Minulosti však len tak ľahko neunikne. Keď sa jej manžel dozvie, že je tehotná, vycestuje do Berlína, aby ju pokúsil nájsť.

Zdroj: Netflix / Unorthodox

​Mrs. America

ČSFD: 82 %
IMDb: 7,5/10
Rotten Tomatoes: 96 %

Mrs. America rozpráva skutočný príbeh boja za schválenie dodatku k Ústave Spojených štátov o rovnakých právach bez ohľadu na pohlavie, proti čomu sa sformovalo nečakane silné hnutie odporu na čele s konzervatívnou aktivistkou a niekdajšou kráľovnou krásy Phyllis Schlafly v podaní dvojnásobnej držitelky Oscara Cate Blanchett.

Seriál zobrazuje jednu z najtvrdších bitiek v kultúrnych vojnách sedemdesiatych rokov minulého storočia z pohľadu najvýznamnejších žien tejto éry, ktoré prispeli k vzniku tzv. morálnej väčšiny a navždy zmenili politickú scénu.

Zdroj: HBO / ​Mrs. America

​​Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness)

ČSFD: 81 %
IMDb: 7,6/10

Dokumentárny seriál Netflixu o chove veľkých mačkovitých šeliem a jeho podivnom podsvetí obývanom výstrednými postavami.

Zdroj: Netflix / Tiger King

​Prípady neviny (The Innocence Files)

ČSFD: 87 %
IMDb: 8,0/10

Dokumentárna séria z produkcie Netflixu o nespravodlivých odsúdeniach v Amerike. Organizácia Innocence Project odhaľuje chyby a podvody pri mnohých justičných omyloch a poukazuje na nespravodlivosť a krivdy na obetiach i obžalovaných.

Zdroj: Netflix / The Innocence Files

Hra z Anglicka (The English Game)

ČSFD: 82 %
IMDb: 7,6/10
Rotten Tomatoes: 86 %

Na konci 19. storočia bol futbal vo Veľkej Británii športom pre bohatých. Dvaja futbalisti z opačných koncov spoločenského rebríčka - hviezda robotníckej triedy a jej náprotivok z vyššej triedy, prežívajú v práci aj súkromí vzostupy a pády, ktoré zmenia nielen futbal, ale celé Anglicko. Dobový britský seriál je z produkcie Netflixu.

Zdroj: Netflix / The English Game

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.