Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.06.2020, 13:10

Oteckovia sú opäť na pľaci. Na obrazovky sa vrátia až na jeseň

Nové časti bude ​Markíza nakrúcať počas celého leta.

Oteckovia sú opäť na pľaci. Na obrazovky sa vrátia až na jeseň
Zdroj: TV Markíza

Televízie po takmer troch mesiacoch postupne obnovujú výrobu svojich seriálov, ktorá sa počas marca s nástupom koronakrízy zastavila. Televízia Markíza ako prvé spustila nakrúcanie svojho seriálového hitu Oteckovia, ktorý sa z premiérových seriálov udržal na obrazovke najdlhšie a televízia ho stiahla až na začiatku apríla. 

Spustenie nakrúcanie Oteckov televízia avizovala na polovicu júna. Priaznivý vývoj situácie a uvoľňovanie epidemiologických opatrení umožnili spustiť výrobu skôr a nakrúcanie sa rozbehlo už 1. júna, symbolicky práve na Deň detí. „Tešíme sa, že môžeme postupne opätovne obnoviť nakrúcania našich programov. Aktuálne sme začali nakrúcanie seriálu Oteckovia v súlade so všetkými platnými nariadeniami, vrátane testovania na ochorenie COVID-19," hovorí Lukáš Kočišek, PR manažér televízie Markíza. 

Pri nakrúcaní sa dodržiavajú prísne pravidlá. Herci musia pred nakrúcaním absolvovať test na COVID-19, pričom potvrdenie o jeho negatívnom výsledku nesmie byť staršie ako štyri dni. Ateliéry sa pravidelne dezinfikujú, pri vstupe nechýbajú prostriedky na dezinfekciu rúk a všetkým hercom aj členom štábu je pravidelne meraná teplota. 

Zdroj: TV Markíza

​Markíza bude nakrúcať počas celého leta, rešpektujúc letné dovolenky hercov. Televízia zatiaľ informácie o novinkách v deji, prípadne o nových postavách neprezrádza. "Diváci sa môžu v novej sezóne tešiť na zaujímavé zvraty aj na nové tváre, ktoré sa v seriáli predstavia," uviedla PR manažérka Andrea Macáková.

S návratom Oteckov na obrazovky však môžu diváci počítať až v septembri. Dovtedy si televízia plánuje pripraviť dostatočnú zásobu epizód aj pre prípadnú druhú vlnu koronakrízy. "Do začiatku jesennej televíznej sezóny v tejto chvíli nepočítame s nasadením premiérových programov z oblasti hranej tvorby či zábavy, s výnimkou charitatívneho večera Spolu pre Slovensko, ktorý odvysielame v nedeľu 7. júna o 20:30. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, diváci sa na nové časti Oteckov môžu tešiť opäť od jesene," potvrdzuje Kočišek.

Zdroj: TV Markíza

​Produkciu obnovujú aj ostatné televízie. Televízia Joj už začala nakrúcať novú osemdielnu drámu Ultimátum, ktorú pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou, v polovici júna začína nakrúcať aj ďalšie časti Nového života. RTVS bude od júna a v letných mesiacoch nakrúcať Záhady tela, Milujem Slovensko a ďalšie relácie, predbežne má v pláne aj prvú klapku novej vianočnej rozprávky O liečivej vode

Do začiatku prázdnin televízie nepočítajú s nasadením premiérových zábavných programov alebo seriálov. Programové plány pre letnú sezónu zatiaľ nie sú uzatvorené.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.