Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.06.2020, 15:15

Francúzi idú konkurovať Netflixu. Vlastnou streamovacou službou Salto

Testovanie novej služby začína v stredu, ostrá prevádzka sa spustí na jeseň.

Francúzi idú konkurovať Netflixu. Vlastnou streamovacou službou Salto
Zdroj: Salto

Vo Francúzsku začnú v stredu testovať s vylúčením verejnosti domácu konkurenciu Netflixu Salto. Na ostro sa potom platená streamovacia služba spustí na jeseň, informovala dnes agentúra AFP.

Za projektom, ktorý chce ponúkať francúzsku a európsku televíznu produkciu ušitú na mieru francúzskeho diváka, stojí tamojšia sieť verejnoprávnych televíznych staníc France Télévisions, komerčný kanál M6 a najstarší francúzsky televízny kanál TF1.

Predplatitelia budú môcť sledovať program zúčastnených televízíu naživo, ale budú si ho môcť púšťať aj zo záznamu. Okrem toho dostanú možnosť vyberať si z množstva filmov, kompletných dielov seriálov, zhliadnuť predpremiéry, dokumenty, programy pre deti, reality šou, prenosy významných udalostí a doposiaľ nešpecifikované a spomienkové relácie.

O cene služby sa rozhodne v najbližších týždňoch, mala by sa pohybovať medzi piatimi a desiatimi eurami mesačne.

Projekt je jedinečný tým, že prepája verejné a súkromné ​​televízne stanice. V prvých troch rokoch plánuje Salto investovať do obsahu 250 miliónov eur, čo je však len zlomok toho, čo do neho vkladajú americký Netflix alebo Amazon.

Vzorom tvorkyne Salta a šéfky France Télévisions Delphine Ernotte však bola skôr americká streamovacia služba Hulu, za ktorou stoja veľké americké televízne kanály, alebo jej britská obdoba Britbox.

Vo Francúzsku sa ponuky streamovacích služieb množia, ich nárastu pomohli aj karanténne obmedzenia koronavírusovej krízy. Koncom minulého roka do krajiny prišla platená internetová televízia Apple TV+ a začiatkom apríla sa tu spustil Disney+.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.