Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.06.2020, 15:15

Víkendové politické diskusie: Prezidentka v RTVS a Na telo v znamení žien

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií na Markíze, RTVS a TA3.

Víkendové politické diskusie: Prezidentka v RTVS a Na telo v znamení žien
Zdroj: TV Markíza

V sobotu poskytne prezidentka Zuzana Čaputová prvý exkluzívny rozhovor po tom, ako predniesla v parlamente správu o stave republiky. Sobotné dialógy uvedie Rádio Slovensko v sobotu 6. júna o 12:10. Relácia sa bude zaznamenávať aj na kamery a odvysiela ho aj Jednotka a prostredníctvom streamu aj web rtvs.sk a Facebook Správy RTVS.

Moderátorka Marta Jančkárová zhodnotí s prezidentkou jej rok vo funkcii, diskutovať budú aj o osobných výzvach pre ďalší výkon v úrade. Témou relácie bude tiež zvládnutie boja s koronavírusom na Slovensky, pripravenosť a priebeh opatrení štátnej pomoci a najväčšie výzvy pre spoločnosť a politikov v súvislosti s ozdravením hospodárstva a návratom života do normálu.

​Najbližšie vydanie relácie Na telo bude v znamení žien. V štúdiu Markízy sa posadia do kresiel hostí dve europoslankyne - Monika Beňová (Smer-SD) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Treťou hostkou bude bývalá europoslankyňa, dnes poslankyňa národnej rady Anna Záborská (OĽaNO).

S moderátorom Michalom Kovačičom budú diskutovať nielen o piatkovej správe o stave republiky prezidentky Zuzany Čaputovej, ale aj o kultúrno-etických témach, ako je možné sprísnenie potratov či zákaz nedeľného predaja. Dotknú sa aj aktuálnych politických tém, ako je napríklad práve schvaľovaný zákon o voľbe generálneho prokurátora.

Hosťami relácie O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka v nedeľu o 11:55, minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a jeho predchodca Ján Richter (Smer-SD).

Témami relácie budú reakcie na správu prezidentky o stave republiky, uvoľňovanie opatrení a diskusia o núdzovom stave, rozsah a tempo štátnej pomoci, plán záchrany pracovných miest či zákaz nedeľného predaja. Moderuje Marek Makara.

Hosťami relácie V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00, budú minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a poslanci Erik Tomáš (Smer-SD), Martin Borguľa (Sme rodina) a Tomáš Taraba (nezávislý).

Moderátor Norbert Dolinský bude so svojimi hosťami diskutovať o správe prezidentky o stave Slovenskej republiky, efektivite opatrení v súvislosti s koronavírusom a reštarte ekonomiky, nových pravidlách voľby generálneho prokurátora a menšinovej politike.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.