Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.06.2020, 10:05

Nedeľné politické diskusie prinášajú televíziám vysoké trhové podiely. TA3 zabodovala diskusiou s prezidentkou

Vystúpenie Zuzany Čaputovej v relácii V politike prinieslo TA3 vysoký trhový podiel.

Nedeľné politické diskusie prinášajú televíziám vysoké trhové podiely. TA3 zabodovala diskusiou s prezidentkou

Televízne obrazovky v nedeľu okolo obeda patria už štandardne politickým diskusiám, ktoré vysielajú televízie Markíza, Jednotka a TA3. Diskusný maratón otvára o 11:00 spravodajská televízia TA3 so svojou reláciou V politike, o 11:55 nastupuje O 5 minút 12 verejnoprávnej televízie a ako posledná spúšťa o 13:00 Na telo televízia Markíza.

Televízia TA3 odvysielala v nedeľu 14. júna ďalšie vydanie relácie V politike, kde bola v prvej časti hostkou prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zhodnotila svoj prvý rok v úrade. Do druhej časti relácie prijal pozvanie moderátora Norberta Dolinského predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a reláciu uzavrel Peter Pellegrini, ktorý hovoril o svojej politickej budúcnosti po oznámení o vystúpení zo strany Smer-SD.

Premiéra relácie bola v čase vysielania s podielom na trhu 15,4 percenta jednotkou na trhu. V premiére si reláciu pozrelo 161-tisíc divákov starších ako 12 rokov, celkový zásah (reach) bol 382-tisíc divákov a spolu s reprízou dosiahla kumulatívny zásah 573-tisíc divákov.

Reláciu O 5 min 12 sledovalo v nedeľu 14. júna 268-tisíc divákov starších ako 12 rokov a televízia dosiahla podiel na trhu 23,2 percenta. Hosťami moderátora Mareka Makaru boli minister financií Eduard Heger (OĽaNO) a jeho predchodca Ladislav Kamenický (Smer-SD). Témou relácie bol dosah koronakrízy na slovenskú ekonomiku.

S príchodom leta však záujem divákov o politické relácie klesá, ešte v máji sledovalo O 5 minút 12 v priemere 399-tisíc divákov nad 12 rokov, pričom najsledovanejšie vydanie z 3. mája si pozrelo až 474-tisíc divákov. Toto vydanie sa stalo aj celkovo  najsledovanejším májovým programom z ponuky RTVS.

Pozíciu najsledovanejšej politickej diskusie si drží Na telo. Posledné vydanie sledovalo 308-tisíc divákov starších ako 12 rokov a televízia Markíza mala v čase vysielania podiel na trhu až 25,5 percenta. 

Ústrednou témou relácie bola tragédia na škole vo Vrútkach. Okolnosti tejto nešťastnej udalosti rozoberal moderátor Michal Kovačič v prvej časti relácie s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO). V druhej časti relácie diskutovali minister školstva Branislav Gröhling (SaS), šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a jeho predchodkyňa Denisa Saková (Smer-SD).

Rovnako ako O 5 minút 12, aj Na telo si v predchádzajúcom mesiaci pripisovalo vyššiu sledovanosť. Priemerne si päť májových vydaní pozrelo 443-tisíc divákov nad 12 rokov. Najsledovanejším bolo vydanie z 3. mája s 538-tisíc divákmi a pol miliónovú hranicu prekročilo aj posledné májové vydanie (518-tisíc).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.