Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.06.2020, 20:05

Situácia v spravodajstve je stabilizovaná, uviedol Rezník na Rade RTVS

Najbližšími cieľmi RTVS sú nový ekonomický magazín a jesenná programová štruktúra.

Šéf RTVS Jaroslav Rezník
Zdroj: TASR/M. Baumann

Generálny riaditeľ RTVS jaroslav Rezník na dnešnom zasadnutí Rady RTVS informoval o situácii v spravodajstve, ktorá sa vyhrotila na konci mája odchodom šéfa Reportérov Richarda Bolješika.

Bolješik ako dôvod výpovede uviedol neprofesionálne konanie zo strany svojej nadriadenej Hany Lyons, vedúcej Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky. Nesúhlasil s jej rozhodnutím dozorovať ním pripravené relácie Reportéri a Občan za dverami, čo považoval za spochybňovanie svojej profesionality a pokus o zastrašovanie.

Šéd RTVS Jaroslav Rezník na zasadnutí uviedol, že vedenie intenzívne riešilo vzniknutú situáciu v spravodajstve, komunikovalo so všetkými zainteresovanými a zhrnul dohody, ku ktorým dospelo.

Richard Bolješik ukončil svoj pracovný pomer dohodou k 31. máju a Reportérov od 1. júna vedie Katarína Začková, ktorá v relácii pôsobí od jej vzniku a istý čas jej aj šéfovala.

Rovnako na základe dohody ukončila k 31. máju svoje pôsobenie v RTVS aj vedúca Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Hana Lyons. Na túto pozíciu nastúpil od 1. júna Peter Nittnaus, ktorý viedol odbor rozhlasového spravodajstva a publicistiky. Túto funkciu prevzal tímlíder domácej redakcie rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Ďalšie personálne zmeny sa týkali Miroslava Frindta, ktorý už nie je tímlídrom domáceho spravodajstva televíznej časti, ale moderuje ranné Správy RTVS a Správy a komentáre. Okrem toho sa venuje koncepcii projektu rozvoja a rozšírenia vysielania ranného spravodajstva.

"Od zmien, ktoré sa udiali, je situácia v spravodajstve stabilizovaná," skonštatoval Rezník. Dodal, že najbližším cieľom je vytvorenie nového ekonomického magazínu, rozšírenie ranného spravodajstva a regionálneho magazínu Regina aj o správy z Bratislavy. Prioritou je tiež programová rada, ktorá bude riešiť jesennú programovú štruktúru.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.