Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.06.2020, 11:00

Hackeri použili LinkedIn k útoku na európske obranné firmy

Hackeri sa vydávali za personalistov pracujúcich pre americké firmy.

Hackeri použili LinkedIn k útoku na európske obranné firmy

Hackeri sa na profesijnej sociálnej sieti LinkedIn vydávali za personalistov pracujúcich pre americké firmy Collins Aerospace a General Dynamics, aby prenikli do sietí vojenských dodávateľov v Európe. S odvolaním sa na expertov v oblasti kybernetickej bezpečnosti o tom dnes informovala agentúra Reuters.

V minulom roku dokázali hackeri narušiť systémy najmenej dvoch zbrojoviek a leteckých firiem v strednej Európe po tom, čo oslovili zamestnanca vymyslenými ponukami práce od amerických firiem, uviedla softvérová firma ESET, ktorá sa venuje internetovej bezpečnosti.

Hackeri potom využili službu na posielanie súkromných správ na LinkedIn, aby odoslali dokumenty obsahujúce pirátsky program, ktorý adresáti neúmyselne aktivovali, povedal Jean-Ian Boutin, vedúci výskumného tímu ESET.

Spoločnosť ESET s odvolaním sa na súkromie klientov neoznámila, do ktorých firiem sa hackerom týmto spôsobom podarilo preniknúť, a dodala, že nie je jasné, či boli ukradnuté nejaké informácie.

General Dynamics a Collins Aerospace zatiaľ odmietli túto záležitosť komentovať.

ESET nedokázal zistiť totožnosť hackerov. Uviedol však, že útoky mali isté prepojenie na severokórejskú skupinu známu ako Lazarus. Tú obvinili americkí žalobcovia z prípravy série veľkých kybernetických útokov, okrem iného na filmové štúdio Sony Pictures či bangladéšsku centrálnu banku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.