Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.06.2020, 10:00

Britská komentátorka prirovnávala utečencov ku švábom. Twitter jej zmazal účet kvôli šíreniu nenávisti

Kontroverzná komentátorka je známa radikálnymi názormi, jej tweety zdieľal aj Trump.

Britská komentátorka prirovnávala utečencov ku švábom. Twitter jej zmazal účet kvôli šíreniu nenávisti
Zdroj: BBC / Katie Hopkins

Sociálna sieť Twitter natrvalo zmazala účet kontroverznej britskej komentátorky Katie Hopkins, ktorá sa podľa nej opakovane previnila proti pravidlám zakazujúcim šírenie prejavov nenávisti.

Pravicová autorka stĺpčekov mala na twitteri viac než milión sledujúcich. Sociálna sieť jej účet dočasne zablokovala už skôr ako varovanie. Napísal o tom dnes portál BBC.

"To, aby bol twitter bezpečný, je našou prioritou - urážky a nenávistné správanie v našej službe nemajú miesto a aj naďalej vždy zakročíme, ak niekto poruší pravidlá," uviedla firma vo svojom zdôvodnení. Nešpecifikovala pritom, či podnetom k zrušeniu účtu bol niektorý konkrétny príspevok.

Pravidlá sociálne siete stanovujú, že prispievatelia nesmú vo svojich textoch podporovať násilie, hrozby alebo obťažovanie ostatných na základe rasy, etnickej príslušnosti, národnostného pôvodu, kasty či sexuálnej orientácie.

Komentátorka, ktorá okrem iného písala pre bulvárne noviny The Sun či Daily Mail, je však známa práve radikálnymi názormi, ktoré sa často ako podnecovanie k nenávisti dajú interpretovať.

Tweety komentátorky zdieľal aj Trump

Komentátorka v minulosti okrem iného napísala, že proti lodiam s migrantmi v Stredozemnom mori by mali byť nasadené delové člny, prirovnávala utečencov ku švábom alebo žiadala zriadenie internačných táborov pre podozrivých moslimov a hovorila v súvislosti s radikálmi o "konečnom riešení".

Niekoľko príspevkov Hopkinsovej v minulosti zdieľal aj americký prezident Donald Trump, ktorý má sám s porušovaním pravidiel sociálnej siete ťažkosti. Twitter opakovane označil niektoré prezidentove príspevky ako nepresné a zavádzajúce. Niektoré prezidentove správy dokonca používateľom zneprístupnili, pretože velebili násilie, čím porušili zásady používania siete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.