Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.06.2020, 11:08

Viber uvádza novinku - nástroj na vytváranie GIFov

Používatelia si môžu vytvárať vlastné GIFy a využívať rôzne nastavenia ako boomerang alebo spätné video.

Viber uvádza novinku - nástroj na vytváranie GIFov
Zdroj: Viber

Viber oznámil uvedenie novej funkcie - nástroja na vytváranie vlastných GIFov. V súlade s celosvetovým nárastom využívania komunikačných aplikácií, rozširuje Viber možnosti svojej aplikácie o novinky, ktoré okrem GIF Creatora zahŕňajú aj skupinové audio a videohovory až pre 20 osôb a skupinové konverzácie až pre 250 osôb.

​Nová funkcia pre vytváranie GIFov funguje pre používateľov iOS, pre Android bude spustená v nasledujúcich týždňoch.

Textové správy môžu byť niekedy nejasné a otvára sa tak priestor pre zlé pochopenie obsahu alebo tónu, s akým boli napísané. Aj keď správnemu porozumeniu pomáhajú napríklad emoji, možnosti komunikácie textom sú obmedzené. Novinka od Viber, teda možnosť okrem vlastných samolepiek vytvárať aj vlastné GIFy, zaiste napomôže tomu, aby bola konverzácia v aplikácii ešte jasnejšia a zábavnejšia.

Používatelia teraz môžu v akejkoľvek konverzácii ľahko nahrať krátke video alebo vybrať video z galérie a zmeniť ho na legendárny GIF s pomocou Boomerang, zrýchlenia či vytvárať spätné video.

A ako vytvoriť vlastný GIF?

  • Skráťte video tak, aby ste mali len tú časť, ktorá se pre GIF hodí.
  • Vyberte si možnosť prehrania videa – boomerang, slučka, slow-motion, spätné video, x2 nebo x4 zrýchlenie.
  • Dotvorte nový GIF s pomocou rôznych fontov, farieb, obrázkov a samolepiek.

"Viber sa snaží dať používateľom čo najviac možností, ako sa vyjadriť v rámci komunikačnej aplikácie. Radi hovoríme, že emoji môže nahradiť slová, GIF alebo samolepka môžu ale nahradiť celé vety. Používatelia tak teraz s pomocou vlastných GIFov môžu komunikovať ešte jasnejšie a hlavne to môže byť väčšia zábava," povedal Ofir Eyal, COO v spoločnosti Rakuten Viber.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.