Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.06.2020, 10:20

Nový majiteľ Zoznamu Martin Mác: Penta mala šancu, ale dopadlo to inak

Slovak Telekom predal jedného z najväčších slovenských prevádzkovateľov – spoločnosť Zoznam.

Nový majiteľ Zoznamu Martin Mác: Penta mala šancu, ale dopadlo to inak
Zdroj: Zoznam

Majiteľom jedného z najväčších slovenských prevádzkovateľov – spoločnosti Zoznam, sa stal Martin Mác, ktorý v Zozname pôsobil ako výkonný riaditeľ. Získal ho od prevádzkovateľa Slovak Telekom.

Ako dlho sa pripravoval tento predaj?
Počas tohto roka, pandémia to trošku spomalila, preto sa to celé udialo až v júni.

Nezvažovali ste po príchode pandémie, že sa kúpy vzdáte?
Aj keby áno, už to bolo tak ďaleko, že vycúvať by bolo neseriózne voči Slovak Telekomu a celej skupine, ktorej je ST súčasťou.

Predpokladám, že mi neodpoviete na otázku, aká bola výška transakcie.
(Smiech) Určite nie, keďže nemôžem. A ak médiá budú hovoriť o nejakej konkrétnej sume, bude to len ich hádanie.

V minulosti sa hovorilo o tom, že o Zoznam mali záujem viacerí záujemcovia, medzi nimi napríklad Penta. Keďže Zoznam kúpila jedna osoba, vylučujete, že za vami stojí táto finančná skupina?
Jediné, čo vám k tomu viem povedať, že išlo o predaj formou „management buy-out“ (predaj členovi manažmentu spoločnosti) a na to na Slovensku nikto nie je zvyknutý. Myslím, že Penta, ak sa o nej rozprávame, mala v minulosti šancu, ale dopadlo to inak. No na to vám musí odpovedať Penta.

Takže ste jediným vlastníkom Zoznamu?
Áno.

Aké máte ďalšie plány?
Korona nás, žiaľ, nastavila tak, že v súčasnosti musíme uvažovať nad efektívnejším fungovaním. Teda prijať také opatrenia, ktoré nám umožnia minimalizovať fixné náklady než investovať do rozvoja nových projektov. Naozaj sa musíme udržiavať pod súčasnými nákladmi a nie generovať nové. Určite však chceme zaviesť spoplatnený obsah. Začneme projektom Bleskovky, ktoré už dnes majú 50-tisíc používateľov denne, to som príjemne prekvapený.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.