Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.06.2020, 08:15 Aktualizované dňa 26.06.2020 o 10:30

Investigatívny novinár Peter Sabo si našiel v schránke náboj. Lučanský urobil opatrenia

Podobný nález spravidla predstavuje vyhrážku likvidáciou.

Investigatívny novinár Peter Sabo si našiel v schránke náboj. Lučanský urobil opatrenia
Zdroj: Reuters

Investigatívny reportér Peter Sabo si našiel v poštovej schránke náboj z pištole. Informuje o tom protál Aktuality.sk, pre ktorý Sabo pracuje.

Podobný nález spravidla predstavuje vyhrážku likvidáciou.

"Peter Sabo písal o drogovom podsvetí v Seredi, o kauzách spájaných s exministrom spravodlivosti Gáborom Gálom, o dépeháčkaroch z južného Slovenska, o kauze Dobytkár, analyzuje tzv. Kočnerovu knižnicu, píše o kauzách súvisiacich s dostavbou elektrárne Mochovce a podobne," približuje médium.

Vo februári 2018 bol zavraždený kvôli práci investigatívneho novinára spolu s jeho snúbenicou Ján Kuciak, ktorý rovnako pracoval pre portál Aktuality.sk.

Policajný prezident Milan Lučanský povedal, že polícia prijala potrebné opatrenia. "Oceňujem duchaprítomnosť rodiny redaktora, reagovali racionálne a vec hneď nahlásili na políciu. Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudem špecifikovať. V danej veci prebieha vyšetrovanie, zatiaľ však podrobnosti zverejňovať nebudeme," uviedol Lučanský.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.