Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.06.2020, 07:00

RTVS vytvára nový pracovný tím. Pripraví oslavy výročí televízie a rozhlasu v roku 2021

Súčasťou tímu by mali byť i bývalí zamestnanci televízie a rozhlasu.

RTVS vytvára nový pracovný tím. Pripraví oslavy výročí televízie a rozhlasu v roku 2021
Zdroj: Národní archiv/Okka Offerhaus

Vedenie RTVS formuje v súčasnosti pracovný tím, ktorý bude mať na starosti oslavy 65. výročia Slovenskej televízie a 95. výročia vzniku Slovenského rozhlasu v roku 2021.

Na pondelkovom rokovaní Rady RTVS to uviedol generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník, ktorý zároveň avizoval, že súčasťou tímu by mali byť i bývalí zamestnanci oboch súčasných zložiek RTVS.

"Chceli by sme do tímu pozvať napríklad historika a rozhlasového experta Vladimíra Draxlera alebo bývalého vedúceho archívu STV Milana Antoniča,“ oznámil Rezník. Objasnil, že pripomenutie si významných výročí by sa malo realizovať priamo v programe verejnoprávnych médií, taktiež aj prostredníctvom špeciálnych podujatí.

"Chceli by sme vo vstupnej hale budovy v Mlynskej doline v Bratislave urobiť expozíciu histórie televíznej techniky a vysielania, taktiež podobnú rozhlasovú výstavu vo foyer budovy na Mýtnej ulici. Výročie budeme samozrejme prezentovať aj prostredníctvom galavečera v budúcom roku," uviedol Rezník, ktorý sa chystá o príprave osláv Radu RTVS pravidelne informovať.

Rok 2021 by mal podľa jeho slov zvýrazniť nielen bohatú históriu, ale taktiež predstaviť vízie verejnoprávneho média 21. storočia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.