Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.06.2020, 10:55

HBO Europe zverejňuje prvý trailer k švédskej dráme Medvedín

Švédsky dramatický seriál bude mať premiéru na jeseň, vznikol na motívy bestselleru Fredrika Backmana.

HBO Europe zverejňuje prvý trailer k švédskej dráme Medvedín
Zdroj: HBO Europe / Medvedín

Švédsky dramatický seriál Medvedín bude mať premiéru v teritóriách HBO Europe počas tohtoročnej jesene. Vznikol na motívy bestselleru Fredrika Backmana v réžii Petera Grönlunda a hrajú v nej Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Ingrid Benthe a Oliver Dufaker.

Päťdielny Medvedín rozpráva o nádeji, ktorá spája malú komunitu, o tajomstve, ktoré ju zas rozdelí, o odvahe jednotlivca postaviť sa skupine a dôsledkoch výchovy našich synov.

Mestečko Medvedín síce neustále pomaly ustupuje stromom, ktoré ho obklopujú a ich rozpínajúcim sa koreňom, vyzerá to, že nič väčšieho sa tam nestane. Ale keď jeho juniorský hokejový tím postúpi do národného semifinále, miestni ležia pri nohách chlapcov, ktorých majú za svojich hrdinov. Tí vedia, že nesmú okolie sklamať a táto ich nečakane nadobudnutá zodpovednosť sa stane katalyzátorom násilného činu, po ktorom zostane jedna traumatizovaná dievčina a mesto v úplnom šoku a konflikte.

Zdroj: HBO Europe / Medvedín
Zdroj: HBO Europe / Medvedín

​Päťdielna dráma vznikla podľa rovnomenného bestselleru, ktorého autorom je svetovo preslávený švédsky autor Fredrik Backman (Muž menom Ove). Kniha vyšla v českom preklade v roku 2017 a vydalo ju nakladateľstvo Host. Režisérom je Peter Gronlund (Goliáš, Česť medzi zlodejmi), autormi scenára sú na cenu Emmy nominovaný Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk a Linn Gottfridsson. Seriál vznikol v produkcii Filmlance (súčasť Endemol Shine Group).

Producentmi za Filmlance International sú Bonnie Skoog Feeney a Mattias Arehn. Hanne Palmquist, Steve Matthews a Antony Root sú producentmi za HBO Europe. Fredrik Backman je producentom v zastúpení Salomonsson Agency, ďalšími producentmi sú potom Tor Jonasson a Sophie Smirnakos.

Zdroj: HBO Europe / Medvedín

​Medvedín sa začal natáčať na začiatku roku 2019 na zasneženom a mrazivom severe Švédska. Konkrétnymi lokáciami boli Gallivare, Overtornea, Haparanda, Kalix, Malmberget a Kiruna.

V hlavných úlohách sa predstavia Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Benth a Oliver Dufaker.

Juniorský hokejový tím Medvedín hrajú debutujúci mladí herci, ktorí museli vedieť korčuľovať: Otto Fahlgren, Alfons Nordberg, Erik Lundqvist, Rasmus Karlsson a Najdat Rustom.

V ďalších úlohách sa predstavia Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi, Lukas Wetterberg, Frida Sandberg, Mikael Odhag, Anna Azcárate, Tomas Bergström, Einar Bredefeldt a Gustav Lindh.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.