Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.06.2020, 14:34

Veľká personálna zmena v RTVS. Končí programový riaditeľ Marek Ťapák

Rezník má dočasnú náhradu.

Veľká personálna zmena v RTVS. Končí programový riaditeľ Marek Ťapák
Zdroj: Markíza

Na poste televízneho programového riaditeľa RTVS prichádza od začiatku júla k zmene. Z pozície odchádza programový riaditeľ Marek Ťapák. Ako uvádza RTVS, Ťapák odchádza z dôvodu dlhodobých zdravotných problémov. „Ďakujem veľmi pekne Marekovi Ťapákovi za jeho plné nasadenie a skvelú prácu, ktorú v tejto pozícii za vyše dvoch rokov vykonal,“ poďakoval Ťapákovi za spoluprácu súčasný generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. RTVS má za Ťapáka dočasnú náhradu.

Dočasným vedením Sekcie programových služieb STV je poverený súčasný riaditeľ Sekcie športu Matej Hajko. „Marek Ťapák so svojím tímom odviedli gro práce pri príprave jesennej programovej štruktúry. No napriek tomu nás čaká horúce pracovné leto, aby RTVS bola na 100 percent programovo konkurencieschopná nielen na jeseň, ale aj v ďalšom období,“ avizuje Matej Hajko.

Zdroj: archív RTVS

Matej Hajko nastúpil do RTVS na pozíciu riaditeľa Sekcie športu RTVS na prelome rokov 2017/2018, teda počas šéfovania súčasného generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka. Hajkovou úlohou bolo okrem iného rozvíjať a spustiť projekt novej športovej stanice. RTVS avizovala jeho spustenie už v tomto roku v lete, avšak plány verejnoprávnej inštitúcie zmenila pandémia.

Marek Ťapák zastával funkciu programového riaditeľa dva roky. Na pozícii vystriedal Tibora Búzu

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.