Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.07.2020, 11:55

Relácia Do kríža nie je predražená, ohradzuje sa RTVS voči vyhláseniam predsedu mediálneho výboru

Čekovský tvrdí, že výroba relácie Do kríža dvojnásobne drahšia ako Večera s Havranom.

Relácia Do kríža nie je predražená, ohradzuje sa RTVS voči vyhláseniam predsedu mediálneho výboru
Zdroj: RTVS

RTVS sa ohradzuje voči opakovaným vyhláseniam predsedu parlamentného výboru pre kultúru a média Kristiána Čekovského (OĽaNO) o predraženej výrobe diskusnej relácie Do kríža, uviedla vo vyhlásení hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Podľa predsedu mediálneho výboru je „výroba relácie Do kríža je dvojnásobne drahšia ako výroba Večere s Havranom“, čo opätovne uviedol aj včera na svojom profile na sociálnej sieti Facebook. Jeho kritikou sa zaoberá Rada RTVS, ktorá od vedenia telerozhlasu dostala vyše 50-stranový materiál týkajúci sa kritizovaných nákladov na výrobu konkrétnych relácií.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník považuje tvrdenia predsedu mediálneho výboru za nepravdivé a zavádzajúce a ostro sa proti nim ohradzuje. Poukazuje, naopak, na to, že RTVS dokázala zvýšiť podiel domácej tvorby a vyrába programy za nižšie ceny ako pred niekoľkými rokmi.

RTVS vo vyhlásení uvádza, že náklady na relácie Večera s Havranom a Do kríža sú takmer identické. Priemerné náklady na výrobu relácie Večera s Havranom sú 11 815,39 eura a priemerné náklady na výrobu relácie Do kríža sú 12 010,95 eura.

Ako upozorňuje RTVS, medzi reláciami sú značné rozdiely v personálnom zabezpečení. Diskusná relácia Do kríža sa natáča za účasti publika a dvoch moderátorov. Do priemerných nákladov sa počas prvého roka výroby započítavajú aj náklady na vytvorenie scény štúdia.

RTVS uviedla, že tieto informácie boli 2. júla 2020 uverejnené aj v týždenníku TREND, ako oprava článku Ako sa z RTVS ťahajú peniaze (z 2. júna 2020) spolu s ospravedlnením všetkým dotknutým. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.