Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.07.2020, 16:20

Formula 1 je späť. Nadšenie divákov potvrdzuje rekordná sledovanosť

Formula 1 sa stala prvou medzinárodnou športovou udalosťou, ktorá sa vrátila do života.

Formula 1 je späť. Nadšenie divákov potvrdzuje rekordná sledovanosť
Zdroj: Formula 1

S oneskorením 112 dní oproti plánu, a 217 dní od poslednej veľkej ceny, znovu odštartoval šampionát Majstrovstiev sveta vozidiel formuly 1.

Formula 1 sa uplynulý víkend stala prvou medzinárodnou športovou udalosťou, ktorá sa vrátila do života, a to Veľkou cenou Rakúska na okruhu Red Bull Ring.

Veľká cena Rakúska 2020 mala všetko. Neodmysliteľnú kontroverziu krátko pred štartom pretekov, kedy športoví komisári až na druhýkrát penalizovali šesťnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona za prehrešok v kvalifikácii a odsunuli ho na piate miesto.

Prvý na štarte stál Valtteri Bottas z Mercedesua vedľa neho stúpajúca hviezda a víťaz dvoch posledných pretekov na Red Bull Ringu Max Verstappen z domácej stajne Red Bull. Po dramatických 71 kolách do cieľa dorazilo len jedenásť z dvadsiatich formúl. 

Zdroj: Formula 1

​Preteky vyhral Valtteri Bottas, ktorý si môže víťazstvo zopakovať už počas budúceho víkendu. Na okruhu Red Bull Ring sa uskutočnia druhé preteky sezóny pod názvom Veľká cena Štajerska .

Reštart Formuly 1 na obrazovkách Sport1 ocenili diváci rekordnou sledovanosťou. Veľkú cenu Rakúska F1 si pozrelo 186-tisíc divákov a trhový podiel na sledovanosti v cieľovej skupine mužov od 15 do rokov 54 bol 12,4 percenta. Čo znamená, že každý ôsmy muž vo veku 15-54 rokov, ktorý sledoval v tom čase televíziu, mal zapnutú Formulu 1.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.