Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.07.2020, 18:00

RTVS prináša počas leta divácky hit Babylon Berlín

Dva diely za sebou uvedie každý pondelok Dvojka.

RTVS prináša počas leta divácky hit Babylon Berlín
Zdroj: HBO

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vracia výpravný seriálový hit z produkcie HBO - Babylon Berlín. Diváci uvidia dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Dej je sústredený do divokých 20. a 30. rokov, kedy sa Berlín zmieta v nepokojoch. Tie cítiť v ekonomike, kultúre, politike, ale aj v podsvetí. Takmer všetko a všetci stoja pred obrovskými zmenami.

Dobový kriminálny seriál vznikol na základe knižnej predlohy nemeckého spisovateľa Volkera Kutschera. Ukazuje kontrasty veľkomesta - chudobu a nezamestnanosť verzus bohatstvo a pôžitkárstvo vyvolených. Hlavnou postavou je Gereon Rath, mladý inšpektor z Kolína, ktorého prevelia, aby čelil berlínskej mafii.

Spolu s kolegami Charlotte Ritterovou a Brunom Wolterom budú musieť čeliť mnohým nástrahám aj jednému obrovskému škandálu. Kto je kolega a spojenec a kto skrytý nepriateľ?

Zdroj: HBO

​Seriál Babylon Berlín je najdrahším nemeckým filmovým dielom s rozpočtom 55 miliónov eur a nemecké médiá ho považujú za míľnik, začiatok novej éry či majstrovský počin. Veľký ohlas už má aj v zahraničí. Zatiaľ posledná, 3. séria, mala premiéru začiatkom tohto roka. Tvorcovia plánujú aj pokračovanie, ktorého produkcia by mala začať na prelome budúceho roka.

V letnej programovej štruktúre Dvojky nebudú chýbať ani ďalšie dva akvizičné seriálové hity, ktorým budú patriť neskoré sobotné večery – Most IV. a Príbeh služobníčky II, ktorý zároveň predznamenáva premiéru 3. série na jeseň.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.