Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.07.2020, 09:25

Facebook nedokáže konkurovať TikToku. Ruší rovnakú aplikáciu Lasso

Kópia populárnej aplikácie nevydržala ani dva roky.

Facebook nedokáže konkurovať TikToku. Ruší rovnakú aplikáciu Lasso
Zdroj: TechCrunch

Pred necelými dvomi rokmi spustená aplikácia Lasso spoločnosti Facebook dostala červenú. Platforma vytvorená pre tvorbu krátkych videí s hudobným podkladom a možnosťou pridávania rôznych efektov, bola absolútnou kópiu populárnej sociálnej siete pre mladých TikTok.

Už v novembri 2018 keď bola aplikácia predstavená sa nedalo povedať, že ide o úspešné spustenie. Spoločnosť Facebook vtedy argumentovala vyjadrením, že sociálna sieť Lasso nebola sťahovaná vo veľkom, avšak ani jej začiatok nesprevádzala žiadna marketingová podpora.

Platforma bola podľa portálu WeRSM dostupná iba na vybraných trhoch: USA, Kolumbia, Mexiko, Argentína, Čile, Peru, Panama, Kostarika, Salvádor, Ekvádor a Uruguaj.

Aplikácia TikTok bola už v roku 2018 jednou z najpopulárnejších aplikácií a v marci 2019 prekročila miliardovú hranicu v počte stiahnutí. Vtedajšia štatistika spoločnosti Sensor Tower navyše upozornila, že číslo nezahŕňa inštalácie operačného systému Android v Číne.   

Veľkú zásluhu na raste TikToku malo aj jeho zlúčenie s aplikáciou Musical.ly, ktorú spoločnosť ByteDance získala v decembri 2017 po dohode, ktorá bola podľa zahraničných médií ocenená na úrovni približne 1 miliardy dolárov. Zlúčenie dvoch aplikácií zaručilo rýchly rast TikToku v roku 2018.

  • TikTok je momentálne šiestou najväčšou sociálnou sieťou, dostupnou v 150 krajinách sveta.
  • Inzerenti na TikToku môžu osloviť publikum z celého sveta vo viac ako 75 jazykoch.
  • Aplikácia má 800 miliónov aktívnych používateľov mesačne.
  • V Číne je 400 miliónov aktívnych denných používateľov.
  • Takmer polovica všetkých používateľov TikToku je vo veku 18 až 24 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.