Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.07.2020, 09:05

HBO mení vedenie v Európe. Nová šéfka sa zameria na posilnenie streamovacích služieb

K zmene na najvyššej pozícii prichádza po piatich rokoch.

HBO mení vedenie v Európe. Nová šéfka sa zameria na posilnenie streamovacích služieb
Zdroj: HBO Europe / Christina Sulebakk

Spoločnosť WarnerMedia oznámila menovanie novej riaditeľky HBO Europe. Christina Sulebakk nastupuje do funkcie s okamžitou platnosťou, na starosti bude mať klasické televízne stanice HBO a Cinemax, a tiež streamovaciu službu HBO GO.

Doterajší riaditeľ Hervé Payan končí vo vedení spoločnosti po piatich rokoch a na konci augusta z firmy úplne odíde.

Christina Sulebakk pracuje pre WarnerMedia viac ako osem rokov, doposiaľ pôsobila na pozícii výkonnej viceprezidentky HBO Europe zodpovednej za marketing a distribúciu. Pracovala v Madride, Budapešti a New Yorku, zohrávala kľúčovú úlohu pri transformácii stredoeurópskych podmienok na vysielanie a uvádzanie na trh HBO España.

Podľa tlačovej správy sa nová šéfka HBO Europe zameria na ďalší rozvoj služieb a rast trhovej pozície HBO v Európe. V budúcom roku by sa mala na vybraných európskych trhoch spustiť nová videotéka HBO Max, ktorú mohli doposiaľ využívať len používatelia v Spojených štátoch.

„Nemôžem nebyť nadšená svojou novou úlohou a našimi ambicióznymi plánmi pre HBO Europe. Práca na tejto ikonickej značke s mimoriadne talentovanými kolegami v takej kľúčovej dobe v tomto obore bola vzdelávacou a obohacujúcou skúsenosťou. Nemôžem sa dočkať, až začnem s príležitosťami, ktoré nás čakajú, keď budujeme na silnom základe, který je Hervého odkazom,“ uviedla Christina Sulebakk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.