Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.07.2020, 17:40

Spotify expanduje do Ruska. Štartuje aj na ďalších 12 európskych trhoch

K dispozícii je tak ďalším 250 miliónom ľudí v Európe.

Spotify expanduje do Ruska. Štartuje aj na ďalších 12 európskych trhoch
Zdroj: Reuters

Spotify, svetová streamingová služba na počúvanie hudby a podcastov, je teraz k dispozícii ďalším 250 miliónom ľudí v Európe. Spoločnosť dnes spustila svoju službu na 13 nových trhoch v Európe, vrátane Ruska, jedného z 20 najväčších svetových streamingových trhov. Služba tak bude vďaka dnešnej expanzii prítomná na 92 ​​trhoch na celom svete, k dispozícii je v bezplatnej aj spoplatnenej Premium verzii.

Trinásť nových trhov, kde bola služba Spotify spustená, zahŕňa Albánsko, Bielorusko, Bosnu a Hercegovinu, Chorvátsko, Kazachstan, Kosovo, Moldavsko, Čiernu Horu, Severné Macedónsko, Rusko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajinu.

Vzhľadom na to, že je Spotify poprednou platformou na objavovanie hudby na viacerých typoch zariadení, dochádza k rozšíreniu služby Spotify v Európe vďaka rastúcemu záujmu užívateľov v tomto regióne o streaming. Podľa Medzinárodnej federácie fonografického priemyslu (IFPI) predstavuje Rusko z hľadiska streamingu 17. najväčší trh na svete a pri súčasnom tempe sa do roku 2030 dostane na 10. miesto. Viac ako 87 percent fanúšikov v Rusku teraz počúva hudbu prostredníctvom streamingu, proti 61 percentám v globálnom meradle a 68 percentám v Spojených štátoch amerických, uvádza IFPI. 

"Dnešné spustenie služby otvára brány takmer 250 miliónom fanúšikov, aby mohli prostredníctvom platformy Spotify začať objavovať novú hudbu z celého sveta, a tiež umožní umelcom v regióne osloviť rastúci počet fanúšikov v globálnom meradle," povedal Gustav Gyllenhammar, viceprezident spoločnosti Spotify so zameraním na zvyšovanie prezencia na trhu a počet predplatiteľov. "Spustenie služby na týchto 13 trhoch predstavuje na ceste spoločnosti Spotify dôležitý moment, najmä vďaka tomu, že môžeme privítať fanúšikov a umelcov na rozvíjajúcich sa hudobných trhoch, ako je Rusko, kde je streaming veľmi populárny a kde vidíme pre službu Spotify skvelú príležitosť."

V rámci dnes zverejnenej expanzie služby Spotify bolo predstavených 200 nových zoznamov skladieb umelcov z nového regiónu. Aby spoločnosť vyzdvihla bohatú hudobnú kultúru v Rusku, pridala takmer 100 zoznamov skladieb, ako napríklad upravené playlisty Hip-Hop Cannon a New Music Friday Russia, a zoznam skladieb "This Is" na ktorom sú obľúbení ruskí umelci. Playlisty upravené podľa individuálneho vkusu jednotlivých užívateľov, ako napríklad Release Radar, Daily Mix a Discover Weekly, sú teraz v Rusku tiež k dispozícii.

Služba Spotify bola založená v roku 2008. V jej ponuke sa nachádza viac ako 50 miliónov nahrávok, vrátane viac ako 1 milióna podcastových titulov zdarma. V platenej verzii Spotify Premium majú používatelia prístup k exkluzívnym funkciám pre úpravu hudby, ako je napríklad zlepšenie kvality zvuku a počúvanie podľa požiadaviek (on-demand ), offline, a počúvanie bez reklám. V súčasnej dobe používa službu viac ako 286 miliónov ľudí, vrátane 130 miliónov predplatiteľov Spotify Premium, na 92 ​​trhoch.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.