Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.07.2020, 07:10

10 miliónov nových preplatiteľov. Netflix počas koronakrízy prekonal očakávania

Teraz očakáva prudké spomalenie rastu počtu predplatiteľov.

10 miliónov nových preplatiteľov. Netflix počas koronakrízy prekonal očakávania
Zdroj: Reuters

Americký prevádzkovateľ platenej internetovej televízie Netflix v druhom štvrťroku získal po celom svete 10,1 milióna nových predplatiteľov. Firma ťažila z opatrení proti šíreniu koronavírusu, kvôli ktorým ľudia trávili viac času doma. V treťom štvrťroku však Netflix počíta s prudkým spomalením rastu, čo viedlo k výraznému prepadu ceny jeho akcií.

Za prvý polrok sa počet predplatiteľov zvýšil takmer o 26 miliónov približne na 193 miliónov. Rast v druhom štvrťroku prekonal očakávania analytikov, ktorí ho odhadovali asi na 8,1 milióna. V treťom štvrťroku ale firma očakáva len 2,5 milióna nových predplatiteľov, zatiaľ čo analytici predpovedali nárast o 5,1 milióna, poznamenala agentúra Reuters.

Netflix tiež oznámil, že povýšil svojho manažéra Teda Sarandosa, zodpovedného za obsah vysielania, do funkcie spoluriaditeľa. Sarandos tak bude stáť v čele podniku po boku spoluzakladateľa Reeda Hastingsa.

"Ted je už po desaťročia mojím partnerom. Táto zmena robí oficiálnym to, čo už neformálne fungovalo - že Ted a ja riadime Netflix spoločne," uviedol Hastings. Upozornil tiež, že v dohľadnej dobe nemá v úmysle z firmy odísť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.