Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.07.2020, 14:20

LinkedIn bude prepúšťať. Kvôli poklesu dopytu príde o prácu 960 zamestnancov

Škrty pracovných miest sa budú týkať divízií predaja a náboru.

LinkedIn bude prepúšťať. Kvôli poklesu dopytu príde o prácu 960 zamestnancov
Zdroj: Reuters

Internetová profesionálna sieť LinkedIn prepustí po celom svete 960 zamestnancov, čo predstavuje asi šesť percent jej pracovnej sily. Firma, ktorú vlastní americký softvérový gigant Microsoft, dnes oznámila, že sa potýka s dlhotrvajúcim dopadom pandémie choroby Covid-19 na dopyt.

Škrty pracovných miest sa budú týkať divízií predaja a náboru. Šéf spoločnosti Ryan Roslansky na webe oznámil, že LinkedIn poskytne prepusteným americkým zamestnancom desať týždňov odstupného a na rok pokryje ich zdravotné poistenie. Na novo vzniknuté pozície prijme zamestnanca, ktorého predtým kvôli pandémiu poslal domov.

"Chcel by som vás uvedomiť, že to bude jediné prepúšťanie, ktoré plánujeme," uviedol Roslansky.

Dotknutí zamestnanci, ktorí budú o strate miesta informovaní tento týždeň, si budú môcť nechať firemné mobilné telefóny a laptopy, aby si z domu ľahšie našli novú prácu, dodal.

Firmy po celom svete kvôli karanténnych opatrení posielajú svojich zamestnancov na nútenú dovolenku a obmedzujú nábor nových ľudí, čo negatívne dopadlo aj na podnikanie siete LinkedIn. Tá sa zameriava na odborne kvalifikovaných pracovníkov a uchádzačov o prácu. Služba má teraz vyše 690 miliónov užívateľov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.