Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.07.2020, 19:45

Televízia Joj finišuje so Zlatou maskou. Výpravnú šou uvedie na jeseň

Novinka bude ťažiskovým formátom televízie Joj v druhej polovici roka.

Televízia Joj finišuje so Zlatou maskou. Výpravnú šou uvedie na jeseň
Zdroj: TV JOJ

Zlatá maska je spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty v netradičných kostýmoch a celotvárových maskách, takže ich identitu nevedia porotcovia, ostatní súťažiaci ani diváci v štúdiu. Celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.

Nová výpravná šou mala naplánovanú premiéru v televízii Joj na piatok 20. marca. V dôsledku vývoja pandémie ochorenia Covid-19 sa televízia 17. marca rozhodla neodštartovať svoj ťažiskový projekt jarnej sezóny. Výpravná šou sa dostane na obrazovky na jeseň. "Tešíme sa, že túto svetovú šou budeme môcť na slovenské a české obrazovky po prvýkrát uviesť po prázdninách," uviedol dnes na svojom facebookovom profile riaditeľ televízie Joj Marcel Grega. 

Populárny, pôvodom kórejský formát The Masked Singer ako prvá adaptovala americká televízna stanica Fox, kde už má za sebou niekoľko sezón. Lokálne verzie uviedli aj vo Veľkej Británii, Nemecku, Holandsku, Maďarsku či Bulharsku.

"V Rakúsku priniesla svojej stanici najúspešnejší štart televíznej šou v celej jej histórii, u južných susedov v Maďarsku zas šou nastúpila ako vôbec najsledovanejší večerný program medzi televíziami," uviedol šéf televízie Joj. U nás bude Zlatú masku uvádzať televízia Joj spoločne s českou Primou. Obe televízie spoločne pripravujú aj Česko Slovensko má talent.

Všetky časti výpravnej šou stihla televízia nakrútiť ešte pred prepuknutím koronakrízy a prijatí prísnych hygienických a ochranných opatrení. Teraz ju ešte čakajú postprodukčné práce, na ktorých intenzívne pracuje. Televízia Prima už oznámila dátum štartu Zlatej masky, na svoje obrazovky ju uvedie v sobotu 12. septembra.

​V česko-slovenskej verzii sa predstaví dvanásť českých a slovenských osobností. Ich spevácke výkony bude hodnotiť štvorica porotcov, tzv. „detektívov“ v zložení Michal Hudák, Jiřina Bohdalová, Jakub Prachař či Celeste Buckingham. Na konci každej epizódy jedna celebrita vypadne a až vtedy sa porota aj diváci sa dozvedia, kto sa skrýval pod maskou.

Moderátorom Zlatej masky bude Martin Pyco Rausch, ktorý sa do televízie Joj vracia po piatich rokoch. V predchádzajúcich rokoch moderoval na Markíze štyri série šou Tvoja tvár znie povedome a SuperStar. Predtým od roku 2010 v televízii Joj moderoval spolu s Jakubom Prachařom štyri série šou Česko Slovensko má talent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.