Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.07.2020, 19:00

Spotify a Universal Music Group spájajú sily. Uzatvorili globálnu licenčnú zmluvu

Zmluva má ešte viac posilniť spoluprácu pri zavádzaní nových funkcií.

Spotify a Universal Music Group spájajú sily. Uzatvorili globálnu licenčnú zmluvu
Zdroj: Reuters

Streamingová služba na počúvanie audia Spotify a spoločnosť Universal Music Group, svetová jednotka v oblasti hudobnej zábavy, dnes oznámili uzatvorenie novej viacročnej globálnej licenčnej zmluvy. Táto zmluva má ešte viac posilniť spoluprácu oboch firiem pri zavádzaní nových funkcií.

Daniel Ek, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Spotify, povedal: "Od prvých experimentov s nástrojom Marquee, po testovaní nových skúseností, ako napríklad s aplikáciou Canvas, je pre nás spoločnosť Universal Music Group dôležitým partnerom a pomáha nám pri vývoji našich marketingových nástrojov. Na základe nášho dnešného oznámenia dochádza k rozšíreniu našej spolupráce a ďalšie posilnenie spoločnej vízie - pomáhať umelcom vo všetkých fázach ich kariéry."

Sir Lucian Grainge, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Universal Music Group, povedal: "Na základe tejto zmluvy budú naša spoločnosť a Spotify prepojené viac ako kedykoľvek predtým a budeme sa spoločne usilovať o to, aby celý hudobný ekosystém prosperoval a oslovil nové publikum na celom svete. Tým, že budeme pracovať spoločne, budú naše tímy schopné urýchliť svoje úsilie pri vývoji iniciatív zameraných na umelcov vrátane strategických marketingových kampaní."

Spoločnosť Spotify bola založená v roku 2008. Ponúka viac ako 50 miliónov nahrávok vrátane viac ako 1 milióna podcastových titulov zdarma. V platenej službe Spotify Premium majú používatelia prístup k exkluzívnym funkciám pre úpravu hudby, ako je napríklad zlepšenie kvality zvuku a počúvanie podľa požiadaviek (on-demand), offline, a počúvanie bez reklám. Spotify pôsobí na 92 trhoch, na celom svete službu využíva 286 miliónov ľudí, z toho je 130 miliónov predplatiteľom služby Spotify Premium.

Spoločnosť Universal Music Group patriaca do skupiny Vivendi je svetovou jednotkou v oblasti hudobnej zábavy s celým radom podnikov, ktoré sa zaoberajú nahrávaním, vydávaním a predajom hudby a audiovizuálneho obsahu vo viac ako 60 krajinách.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.